Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Osiedle Książenice (k. Grodziska Mazowieckiego)

Osiedle Książenice, mieszkania

Cztery kilometry od Grodziska Mazowieckiego i 18 km od stolicy powstaje Osiedle Książenice. To unikalny w skali kraju projekt budowlany współczesnego, nowoczesnego Miasta-Ogrodu. Zakłada zrównoważony i ekologiczny rozwój, dający możliwość zamieszkania w proekologicznej i prospołecznej przestrzeni. To piękne i przyjazne ludziom miejsce.

Za budowę Miasta – Ogrodu odpowiedzialna jest firma Mazowieckie Towarzystwo Gospodarcze Agri-Rol w Książenicach. Obecnie rozpoczyna się kolejny etap budowy osiedla, którego zakończenie jest planowane na październik 2019 r.

Deweloper w swojej ofercie przewiduje sprzedaż dwupokojowych i trzypokojowych apartamentów o powierzchni od 38 do 54 m kw. Nowoczesne mieszkania znajdują się w kameralnych domach wielorodzinnych przy ul. Przyjaciół. Każde posiada balkon oraz miejsce postojowe w cenie.

Osiedle Książenice przypadnie do gustu zarówno osobom młodym, jak i ludziom, którzy chcą odpocząć na emeryturze. Położone jest na pięknej polanie i otoczone lasami, które idealnie nadadzą się do rodzinnych spacerów, wycieczek rowerowych czy joggingu. Z myślą o zapewnieniu mieszkańcom komfortowego wypoczynku również na samym osiedlu znajduje się dużo zieleni. W planach inwestor przewiduje jeszcze powstanie 2 ha parku i terenów spacerowo-rekreacyjnych.

Kolejnym atutem osiedla jest brak zakładów przemysłowych, których działalność mogłaby być uciążliwa dla mieszkańców. Tereny przylegające do Osiedla Książenice to tereny mieszkaniowo-rekreacyjne, na których obowiązuje zakaz wprowadzenia funkcji ekologicznie uciążliwych oraz konieczność utrzymania 70% powierzchni działki biologicznie czynnej.

Na osiedlu znajdują się utwardzone i oświetlone drogi, a także pełna infrastruktura techniczna – wodociąg miejski, kabel ziemny doprowadzający energię elektryczną, gazociąg. Poza tym mieszkania mają możliwość podłączenia do internetu za pomocą światłowodu.

Niewątpliwie walorem osiedla jest to, że łączy zalety miasta i wsi. Na osiedlu znajdują się sklepy, salony urody, apteka, gabinet stomatologiczny, szkoła, przedszkole, książenicki oddział banku, dostępny 24-godzinny bankomat, gabinet weterynaryjny, szkoły językowe świetlica edukacyjna, Centrum Sportu i Rekreacji „Strefa Ruchu”, plac zabaw dla dzieci, stacja benzynowa i wiele innych. Wszystko to znajduje się w zasięgu ręki mieszkańców osiedla.

Osiedle Książenice jest świetnie skomunikowane z aglomeracją warszawską. Plusem jest łatwy i wygodny dojazd do Warszawy (18 km) trasami szybkiego ruchu – autostradą A2 i trasą S8 lub 719 – przedłużenie Alej Jerozolimskich. W pobliżu znajduje się także przystanek autobusowy. Do stacji kolejowej w Grodzisku Mazowieckim i przystanków Warszawskiej Kolei Dojazdowej (3 km) można dojechać liniami: 2,6, 9 i 10.

Projekt Osiedla Książenice powstał w oparciu o ideę Miasta-Ogrodu. To alternatywa dla życia w zatłoczonym mieście. Ebenezer Howard, angielski architekt i projektant zieleni, a zarazem autor idei Miasta – Ogrodu uważał, że ludzie powinni żyć w miastach – osiedlach otoczonych zielenią, które jednak znajdują się nieopodal metropolii. Tylko w takim miejscu można odpocząć od pośpiechu i zgiełku wielkiego miasta, ale też nie stracić z nim szybkiego kontaktu i kontroli nad codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.