Nowe inwestycje mieszkaniowe

Lokum Salsa (Kraków)

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Europie, do którego stale napływają nowi mieszkańcy. Taka sytuacja skłania deweloperów do budowy kolejnych osiedli. Najnowsze powstanie na krakowskim Zabłociu, skąd blisko do centrum miasta i atrakcyjnych terenów rekreacyjnych. Osiedle o nazwie Lokum Salsa ma być gotowe już w pierwszej połowie 2022 roku. Wszystkie nieruchomości będą sprzedawane w stanie deweloperskim. Za realizację inwestycji odpowiada przedsiębiorstwo Lokum Deweloper, a projekt architektoniczny został przygotowany przez spółkę Blok Architekci.

Atrakcyjne położenie Lokum Salsa sprawia, że nieruchomości sprawdzą się jako mieszkania do osiedlenia się na stałe, jak i pod wynajmem. Krakowskie Zabłocie było niegdyś przemysłową częścią miasta, obecnie rozwija się w artystycznym kierunku. W pofabrycznych budynkach działają muzea, galerie sztuki i ośrodki integracji społecznej. W okolicy nie brakuje też ciekawych kawiarni i restauracji.

Nowe osiedle budowane jest przy ulicy Klimeckiego. Jego architektura ma nawiązywać do dawnej zabudowy tej części Krakowa. Dlatego też elewacja wykonana będzie z czerwonej cegły. Całość dopełnią białe dodatki i szklane balkony. Inwestor planuje budowę mieszkań o różnych metrażach. Najmniejsze dwupokojowe liczyć będą niecałe 35 metrów kwadratowych. Największe mieć będą aż pięć pokoi i niemal 115 mkw. W większych lokalach zaplanowano niezależną kuchnię, osobną garderobę oraz dwa balkony. Tak wygoda z pewnością sprawdzi się przy większych rodzinach. Łącznie do sprzedaży trafi 357 komfortowych mieszkań.

Industrialny charakter osiedla Lokum Salsa idzie w parze z nowoczesnym zagospodarowanie dziedzińców, gdzie mieszkańcy będą mogli odpoczywać na świeżym powietrze. Specjalne zaaranżowane strefy zieleni oraz place zbaw to ważny punkt miejskiego kompleksu. Ponadto zaplanowano wygodne miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej, by każdy z mieszkańców mógł swobodnie pozostawić swój samochód w bezpiecznym miejscu.

Kompleks mieszkaniowym Lokum Salsa posiada też pełen dostęp do infrastruktury miejskiej, dzięki czemu najważniejsze codzienne sprawunki będzie można załatwić na miejscu. W pobliżu znajduje się zaplecze handlowo – usługowego, szkoły oraz przychodnie lekarskie. W bliskiej odległości znajduje się przystanek autobusowy i tramwajowy oraz stacja Kraków Zabłocie, skąd odjeżdża Szybka Kolej Aglomeracyjna. Rozbudowana sieć połączeń komunikacji miejskiej gwarantuje dojazd do osiedla przez całą dobę. Natomiast dojazd samochodem do centrum potrwa kilkanaście minut, a położenie przy obwodnicy Krakowa dodatkowo usprawni dojazd do innych części aglomeracji. Średni koszt mieszkania w Lokum Salsa ma wynosić 11 tys. złotych za metr kwadratowy.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać