W Koninie powstanie nowoczesne Osiedle Jaspisowe, oferujące mieszkania w niższej cenie oraz w przyszłości również na wynajem w ramach TBS. Wykonawcą jest spółka Miejska TBS, która zamierza pierwsze nowe lokale mieszkalne oddać do użytku już w trzecim kwartale 2022 roku. Osiedle budowane jest pomiędzy ulicami Szpitalną, Jaspisową i Józefa Piłsudskiego, czyli w wygodnej części miasta, zaledwie kilka minut samochodem od centrum.

W pierwszym budynku dostępne będą mniejsze mieszkania 2 oraz 3-pokojowe o powierzchni od 38 do 65 metrów kwartowych. Wszystkie wyposażone będą w balkon bądź loggie. Ponadto lokatorzy będą mieć dostęp do piwnic, komórek lokatorskich oraz podziemnej hali garażowej, gdzie znajdować się będzie także rowerownia oraz wózkarnia. Wykonawca planuje również wbudowanie parkingu zewnętrznego wraz ze stojakami na rowery oraz kolorowego placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców osiedla. Mieszkania oferowane będą w stanie deweloperskim, by każdy wykończył wymarzone mieszkania według własnych upodobań.

Budynek liczyć będzie 5 kondygnacji, dlatego zaplanowano w nim cichobieżne windy oraz wygodny podjazd dla wózków. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne oraz materiały najwyższej jakości zagwarantują trwałość i atrakcyjny wygląd osiedla. Pojemniki na odpady, z zachowaniem zasad segregacji, znajdować się będą w części podziemnej kompleksu, co pozwoli uniknąć przykrego zapachu oraz nieestetycznego wyglądu zapełnionych pergoli śmietnikowych. To wygodny i ekologiczny system, którego do tej pory nie stosowano w Koninie. Pomiędzy budynkami dostępna będzie przestrzeń wspólna dla mieszkańców, gdzie będą mogli spędzać czas na świeżym powietrzu. Ponadto dodatkowe docieplanie zapewni lepszą izolację termiczną i akustyczną budynku.

Osiedle Jaspisowe wyróżniać się będzie jasną elewacją oraz nowoczesnym i energooszczędnym oświetleniem zewnętrznym. Dużym atutem kompleksu jest także jego lokalizacja w pobliżu centrum. Dojazd do centrum handlowego Ferio bądź na starówkę zajmie tylko kilka minut. Natomiast pobliska rozbudowana infrastruktura pozwoli na bieżąco załatwiać codzienne spraw na miejscu. Tuż obok osiedle znajduje się bowiem przedszkole i szkoła oraz sklepy i przystanek autobusowy. W promieniu kilometra – poczta, siłownia, park, przychodnia medyczna oraz placówki bankowe. Cena za metr kwadratowy nieruchomości rozpoczyna się od 5,8 tys. zł, co pozwala kupić mieszkanie już za 230 tys. złotych. Koszt dedykowanego garażu oszacowano na 38 tys. zł. Tak atrakcyjne warunki cenowe z pewnością przyczynia się do dużego zainteresowania tą nową inwestycją wielorodzinną.

INFORMACJE:

Nazwa: Osiedle Jaspisowe

Miejscowość: Konin

Dzielnica / Ulica: ul. Jaspisowa

Termin oddania: III kwartał 2022

Deweloper: Miejskie TBS Sp. z o.o. w Koninie

1 komentarz
  1. Anonim 2 lata temu
    Odpowiedz

    Uprzejmie proszę o podanie ceny mieszkania 3 pokojowego na osiedlu jaspisowym

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać