Nowe inwestycje mieszkaniowe

Aleja Dębowa (Wrocław)

We Wrocławiu francuski deweloper Nacarat Polska wybuduje nowe osiedle mieszkalne. Kompleks o nazwie Aleja Dębowa powstanie na Borku, nieopodal pięknego parku Południowego. Taka lokalizacja z pewnością spodoba się młodym małżeństwom, które poszukują nieruchomości na stałe. Inwestor planuje budowę zarówno domów jednorodzinnych, jak i bloków mieszkalnych. Koncepcja architektoniczna kompleksu została opracowana przez pracownię Zbigniewa Maćkowa, a generalnym wykonawcą jest firma Spec Bau Polska.

Nazwa inwestycji nawiązuje do wspaniałe okolicy osiedla. Dwa parki – Południowy i Skowroniego, jakie się tu znajdują, to tereny bogate w wiekowe dęby, jedne z najstarszych w całym województwie. Nic więc dziwnego, że działka budowlana przy ul. Dębowej szybko znalazła firmę gotową postawić tu bardzo atrakcyjne osiedle mieszkalne.

Mieszkańcy osiedla Aleja Dębowa docenią zielone otoczenie oraz spokój tej części Wrocławia. Jednak nadal będą blisko centrum, a dojazd do Śródmieście nie będzie problemem. W planach jest budowa 30 mieszkań oraz 11 nowoczesnych willi miejskich. Mają być ukryte przed zgiełkiem miasta pośród wspaniałej zieleni. Domy jednorodzinne o powierzchni od 143 do 197 metrów kwadratowych oferować będą kilka pokoi oraz własny garaż. Dla każdego domu wydzielono też działkę rekreacyjną o powierzchni od 54 do 109 mkw., które idealnie sprawdzi się jako ogród lub plac zabaw dla dzieci.

Inwestycja liczyć będzie także aż siedem budynków mieszkalnych, każdy posiadać będzie podziemną halę garażowe, by mieszkańcy mogli swobodnie pozostawiać swoje samochody w bezpiecznym miejscu. Niezależne mieszkania będą mieć od 27 do 76 mkw. Taki metraż sprawdzi się dla różnych grup klientów. Modne kawalerki to inwestycja na przyszłość ze względu na duże zainteresowanie najem krótko i długoterminowym. Nieruchomości wyposażone będą w przestronne balkony, w przypadku mieszkań parterowych – w przestronne ogródki.

Nietypowa architektura, oparta na ciemnym drewnie i bardzo dużych oknach czyni inwestycji niezwykle charakterystyczną. Jaśniejszy dach oraz białe dodatki odcinają się od innych osiedli, jakie obecnie są budowane. Użyte materiały są w pełnie przyjazne dla środowisk, by osiedle jak najlepiej współgrało z zielonym otoczeniem. W pobliżu znajdują się niezbędne sklepy, punkty usługowe oraz szkoły, dzięki czemu mieszkańcy bez problemu zrealizują wszelkie sprawunki na miejscu. Dojazd do centrum również nie będzie kłopotliwy i zajmie kilkanaście minut. Budowa osiedla powinna zakończyć się pod koniec stycznia 2021 roku. Osiedle u zbiegu ulic Ślężnej i alei Dębowej już cieszy się dużym zainteresowaniem. Wiele nieruchomości zostały sprzedanych w pierwszym etapie. Cena za metr kwadratowy nieruchomości rozpoczyna się od 7 tys. złotych.

1 komentarz
  1. Anonim 4 lata temu
    Odpowiedz

    Szukam mieszkania w tym rejonie. Oryginalna architektura, duże okna, a przede wszystkim bliskość parków i zieleni. Ciekawy opis osiedla Aleja Dębowa, zatrzymał mnie na dłużej przy tej propozycji. Jestem zainteresowana.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać