Nowe inwestycje mieszkaniowe

Inwestycja Kusocińskiego (Gdańsk)

W Gdańsku, w dzielnicy potocznie zwanej Morena (prawdziwa nazwa to Piecki-Migowo), powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa przy ulicy Janusza Kusocińskiego. Kameralny charakter tej lokalizacji i planowane nowoczesne rozwiązania architektoniczne mają łączyć tradycję tego miejsca z nowoczesnym stylem życia.

Lokalizacja

Ulica Janusza Kusocińskiego, nosząca imię wybitnego polskiego lekkoatlety, stanowi miejsce, gdzie rozpoczyna się budowa nowego kompleksu mieszkaniowego. Dzięki tej lokalizacji deweloper chce oddać hołd duchowi zdrowej rywalizacji i doskonalenia, które towarzyszyły życiu sportowemu Kusocińskiego. Dzielnica Piecki-Migowo, gdzie znajduje się inwestycja, cieszy się doskonałą infrastrukturą, ofertą handlową, edukacyjną i usługową. Znajdujące się w okolicy tereny zielone, w tym Trójmiejski Park Krajobrazowy, dodają miejscu atrakcyjności.

Architektura

Zgodnie z planem, kompleks składać się będzie z jednego budynku wielorodzinnego o 7-9 kondygnacjach naziemnych, parterze oraz 2 kondygnacjach podziemnych. Oferta obejmuje 132 nowoczesne mieszkania o powierzchniach od 34 do 131 m². Wysokość pomieszczeń na każdej kondygnacji wynosić będzie 270 cm, zapewniając mieszkańcom przestrzeń i komfort.

Udogodnienia

Inwestycja Kusocińskiego ma być przyjazna środowisku, potwierdzone jest to certyfikatem BREEAM (system certyfikacji wielokryterialnej budynków). Deweloper przewiduje również podziemną halę garażową, komórki lokatorskie, rowerownię i stojaki na rowery, a nawet samoobsługową stację naprawy tych pojazdów. Standard deweloperski obejmuje także monitoring i ochronę całodobową dla zapewnienia bezpieczeństwa lokatorów.

Harmonogram realizacji inwestycji

Budowy rozpoczęła się w ostatnim kwartale minionego roku. Oddanie do użytkowania wszystkich mieszkań jest zaplanowane na trzeci kwartał 2025 roku. Obecnie w planach są 122 mieszkania, natomiast deweloper informuje, że cała inwestycja obejmie 130 lokali mieszkalnych. Warto też wspomnieć, że oferta obejmuje mieszkania 2, 3, 4, 5 i 6-pokojowe o różnych metrażach. Ceny mieszkań, szczegóły płatności, warunki rezerwacji oraz wysokość czynszu dostępne są u inwestora generalnego.

Edukacja, opieka medyczna i usługi

Dla przyszłych mieszkańców istotne są również usług i dostępności do ośrodków medycznych oraz placówek oświatowych w najbliższym sąsiedztwie. Z tym nie powinno być problemu, ponieważ wokół inwestycji Kusocińskiego znajduje się 17 placówek edukacyjnych, kilka ośrodków zdrowotnych, a także sklepy i obiekty sportowe. Nowa inwestycja mieszkaniowa to propozycja dla tych, którzy szukają komfortowego mieszkania w Gdańsku, z zachowaniem harmonii z otoczeniem i lokalną tradycją. Oferowana przez dewelopera różnorodność mieszkań oraz liczne udogodnienia, mają sprawić komfortowe spędzanie czasu przez przyszłych mieszkańców osiedla.

Informacje o deweloperze

Unidevelopment SA, działający na rynku od 15 lat, jest częścią Grupy UNIBEP SA – jednego z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce. Deweloper posiada ugruntowaną pozycję na rynkach w Warszawie, Poznaniu i Radomiu, zrealizował ponad 40 inwestycji, oddając do użytku prawie 6000 mieszkań i domów jednorodzinnych.

INFORMACJE:

Nazwa: Inwestycja Kusocińskiego

Miejscowość: Gdańsk

Dzielnica / Ulica: Morena (Piecki-Migowo) / Kusocińskiego

Termin oddania: III kw. 2025

Deweloper: Unidevelopment SA

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać