Nowe inwestycje mieszkaniowe

Osiedla Nowa Słoneczna (Katowice)

Nowa Słoneczna, Katowice

Nowa Słoneczna, Katowice

W Katowicach powstanie wielomieszkaniowe osiedle, którego celem jest zapewnienie nowoczesnych lokali mieszkalnych dla kilkuset osób. Wykonawca inwestycji, firma IMS Deweloper z Krakowa planuje wybudowanie pięć budynków, w których łącznie powstanie 211 mieszkań o różnorodnym metrażu. W podziemiach osiedla działać ma wygodny parking. Nowa inwestycja będzie pierwszą, jaką krakowska spółka zrealizuje na terenie aglomeracji śląskiej.

Projekt osiedla o nazwie Nowa Słoneczna zakłada budowę siedmio i pięciopiętrowych bloków mieszkalnych. Mieszkania mają mieć od 30 do 80 metrów kwadratowych. Dogodna lokalizacja w bliskiej odległości Silesia City Center czyni miejsce wygodnym do osiedlenie się na stałe ze względu na dostęp do wszelkiej infrastruktury miasta. Wszystkie bloki wyposażone będą w ciche widny i usprawnienia dla osób niepełnosprawnych.

Nazwa osiedla nawiązuje do ulicy, przy których budowane są mieszkania. Dwa budynki zostaną wzniesione przy ul. Słonecznej, pozostałe powstaną bliżej ul. Ściegiennego. Deweloper zapowiada, że mieszkania budowane są z zachowaniem jak najwyższej jakości i współczesnych standardów budownictwa. Jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale sprawdzą się dla różnych grup konsumenckich. Budowa ma zakończyć się do końca 2019 roku.

Co ważne, wszystkie miejsca parkingowe i komórki lokatorskie znajdować się będą w podziemnej części osiedla. Na zewnątrz nie będzie żadnych dodatkowych parkingów, a strefa osiedla będzie niedostępna dla ruchu kołowego. Dzięki temu wszyscy mieszkańcy będą mogli swobodnie się poruszać pomiędzy poszczególnymi budowlami. Jest to szczególnie cenne w przypadku rodzin z małymi dzieci, które częste korzystają z osiedlowych placów zabaw. Nowa Słoneczna będzie osiedlem bezpiecznym, dlatego będzie ogrodzone i monitorowane.

Niemniej wszystkie osoby, które zamierzają kupić mieszkanie w tym miejscu musza doliczyć koszt jednego miejsca postojowego, które jest obowiązkowe. Podniesie to cenę nieruchomości aż o 22 tysiące złotych, ale jednocześnie wypełni halę garażową już w pierwszej fazie sprzedaży. Cena za metr kwadratowy mieszkania należy do niższych w tej okolicy Katowic– około 6,5 tysiąca złotych, dlatego chętnych nie brakuje.

Atrakcyjne wizualnie mieszkania z balkonami lub ogródkami na parterze w sąsiedztwie Parku Śląskiego to ciekawa oferta. Jasna elewacja i prosta bryła bloków subtelnie wkomponowują się w resztę zabudowy w tej części stolicy Śląska. Wygodny dojazd od centrum oraz innych miast aglomeracji to duży atut ze względu na mobilność mieszkańców. Wszystkie mieszkania sprzedawane są w stanie deweloperskim, więc ostateczna aranżacja zależy od preferencji właścicieli.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać