wizualizacja nowego osiedla

Ogromne osiedle zostanie wybudowane na warszawskiej Pradze. Inwestycję zrealizuje deweloper Develia, który planuje wybudować aż 1200 lokali mieszkalnych. Co ciekawe, mieszkania będą dostępne w sprzedaży jeszcze we wrześniu, choć początkowo mówiło się, że mieszkania będą wyłącznie wynajmowane. Budowa tak dużego osiedla odbywać się będzie etapami i pierwsze nieruchomości mają być gotowe pod koniec przyszłego roku.

Nowe osiedle o nazwie Aleje Praskie powstanie na Pradze Południe przy ulicy Podskarbińskiej, czyli na styku Grochowa i Kamionka. Budynki liczyć będą 5 pięter, a na parterze zaplanowano kilka lokali usługowych, aby mieszkańcy mieli dostęp do sklepów czy restauracji w obrębie kompleksu. Różnorodny metraż nieruchomości ma zaspokoić potrzeby różnych grup klientów. Powstaną zarówno przytulne, jednopokojowe kawalerki oraz bardzo przestronne, pięciopokojowe apartamenty. Spółka Develia stawia także na dodatkowe udogodnienia, dlatego mieszkańcy Alei Praskich będą mieć dostęp do tężni solankowych, zielonych ścieżek spacerowych oraz kreatywnych placu zabaw. Ponadto w projekcie uwzględnieniu budowę dróg dojazdowych i ograniczenie ruchu kołowego do minimum.

Osiedle zawierać będzie liczne rozwiązania ekologiczne, m.in. lampy solarne oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Dużym atutem będzie też osiedlowy plac, gdzie działać mają ciekawe lokale gastronomiczne i kawiarnie. Atrakcyjne położenie w modnej częściej Warszawy z pewnością będzie sprzyjać aktywności mieszkańców stolicy. Kompleks budowany jest w odległości niecałego kilometra od planowanej stacji metra Mińska, dzięki czemu poruszanie się po Warszawie będzie znacznie wygodniejsze. Natomiast na rodzinny spacer będzie można wyjść do pobliskich parków – Parki Skaryszewski, Park Obwodu Praga Armii Krajowej oraz tereny przy Jeziorze Kamionkowskim.

Budynki na osiedlu Aleje Praskie mają przykuwać wzrok za sprawą ciekawego zestawienia kolorów. Połączenie bieli, grafitu oraz drewna stworzy nietuzinkową całość, a bardzo modne panoramiczne okna zagwarantują dużo naturalnego światła. Ceny za nieruchomości nie są jeszcze znane, ale można spodziewać się, że metr kwadratowy mieszkania kosztować będzie około 11 tysięcy złotych. Wysoki standard oraz dogodne położenie powoduje, że cena jest dość wysoka. Jednak liczne atuty kompleksu z pewnością przyczynią się do dużego zainteresowania lokalami mieszkalnymi. Niewykluczone, że część mieszkań trafi na rynek najmu. Szczegóły wkrótce podana spółka Develia, która na swoim koncie ma liczne inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w różnych miastach w Polsce.

INFORMACJE:

Nazwa: Aleje Praskie

Miejscowość: Warszawa

Dzielnica / Ulica: Praga Południe / ul. Podskarbińska

Termin oddania: 2022

Deweloper: Develia

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać