Nowe inwestycje mieszkaniowe

Mieszkanie Plus (Sosnowiec, ul. Kukułki)

Nowoczesne mieszkania w ramach programu Narodowego Budownictwa Mieszkaniowego mają powstać na rozległej działce w Sosnowcu. W planach jest budowanie aż osiem budynków, w tym jeden ma mieć aż 15 kondygnacji. Ten sposób ma powstać blisko 2000 mieszkań, które wypełniają braki lokalowe w tej części województwa Śląskiego. Ponadto większość budynków na parterze oferować będzie przestrzeń usługowe, których będą mogły funkcjonować sklepy lokale gastronomiczne czy żłobki bądź przedszkola.

Nowe osiedle powstanie przez ul. Kukułek, u zbiegu z ulicą 11 Listopada. Za jego realizację odpowiadać będzie spółka FMZ Sosnowiec. Tak ogromnej inwestycji w Sosnowcu dawno nie było. Wcześniej w tym miejscu planowano budowę kolejnej galerii handlowej, jednak po rozmowach z urzędem miasta zostało znalezione rozwiązanie, aby teren jednocześnie mógł oferować przestrzeń mieszkalną oraz usługową. Na ośmiohektarowej działce zostanie wybudowanych aż osiem bloków wielorodzinnych, w których łącznie będzie dostępnych blisko 2 tys. mieszkań. Budynki maja liczyć od 4 do 15 pięter. Za projektem architektoniczny kompleksu odpowiada pracownia projektowa Autoria z Gródkowa. Spodziewać się można prostej, ale funkcjonalnej architektury, z dominującą bielą na elewacji. Mieszkania będą miały balkony i duże okna, zapewniając duży dopływ naturalnego światła. Różnorodne metraże sprawdzą się dla wszystkich grup klientów. A wysoka zabudowa, jak na tę część Sosnowca, na pewno będzie wyróżniać się na tle innych budynków mieszkaniowych. Spodziewać się zatem można dużego zainteresowania tymi lokalami.

Budowa osiedla ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Na pierwsze mieszkania trzeba będzie poczekać kolejny rok. Cały kompleks będzie powstawać etapami, przez kilka najbliższych lat. Mieszkania będą oferowane w stanie deweloperskim, więc wykończenie będzie zależne od właściciela nieruchomości. Cena lokalu ma być dostosowana do aktualnie obowiązujących stawek. Dwupokojowe mieszkanie w Sosnowcu kosztuje około 500 tysięcy złotych w zależności od lokalizacji i standardu.

INFORMACJE:

Nazwa:

Miejscowość: Sosnowiec

Dzielnica / Ulica: – / ul. Kukułek

Termin oddania: 2024

Deweloper: FMZ Sosnowiec Sp. z o.o.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać