Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Jak przeprowadzić remont mieszkania?

remont mieszkania

dolgachov/bigstockphoto.com

Zbliżający się okres wakacyjny sprzyja nie tylko „wietrzeniu szaf”, ale i dosłownemu wietrzeniu mieszkań i przeprowadzania remontów. Warto pamiętać, że aby nie zbankrutować podczas remontu, należy go przemyśleć i zaplanować.

Pierwszym krokiem na drodze do odnowionego mieszkania jest przede wszystkim analiza potrzebnych prac remontowych. Warto w tym miejscu kierować się kryterium pilności prac do wykonania. Na dalszy plan należy odłożyć to, co „chciałoby się” zmienić, jeśli środki finansowe i czas pozwolą zmienić. Może się np. okazać, że wymiana stołu i krzeseł, nie jest na tyle potrzeba co pomalowanie ścian w jadalni. Tworząc budżet remontowy warto także zastanowić się, które z prac można wykonać własnym sumptem, a do których niezbędni są fachowcy.

Kolejnym etapem przygotowania do remontu jest podliczenie budżetu na prace remontowe. Obok listy rzeczy do zrobienia, należy skalkulować potencjalny koszt, które należy ponieść. Pozwoli to na uniknięcie nieprzewidzianych wydatków. Warto posłużyć się stronami internetowymi i dostępnymi tam artykułami, aby kalkulacja zawierała realne ceny zarówno produktów jak i usług remontowych. Specjaliści zalecają, aby dokonywać porównania cen potrzebnych artykułów na podstawie kilku sklepów. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić.

Okazuje się, że warto wybrać odpowiedni czas na przeprowadzenie remontu mieszkania. Zdarza się, ze po przeprowadzeniu kalkulacji potencjalna wartość remontu jest znacznie większa niż zgromadzone na ten cel środki. W takim wypadku warto decyzję o remoncie odłożyć na później i zgromadzić potrzebną kwotę i materiały. Jeśli w ramach remontu kryje się również np. wyburzanie ścian, a z odświeżenia mieszkania wychodzi ostatecznie kapitalny remont lokalu, wielu decyduje się na zaciągnięcie niewielkiego kredytu hipotecznego, który jest stosunkowo tani, ale wymaga cierpliwości podczas załatwiania wielu formalności. Warto zaznaczyć, że kredyt hipoteczny pozwala na sfinansowanie materiałów budowlanych oraz elementów, które na trwałe związane są z nieruchomością. Najczęściej osoby, które nie posiadają środków na drobne prace remontowe, korzystają z kredytów gotówkowych.

Podczas trwania remontu warto stale monitorować wydatki jak i prace remontowe. Nawiązując do planu remontowego, łatwiej panować nad budżetem i stronić od niespodziewanych wydatków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.