Nowe inwestycje mieszkaniowe

Osiedle Skandinavia (Gdańsk)

Rozpoczęła się budowa nowego, bardzo dużego osiedla w Gdańsku. Kompleks mieszkaniowy stanie przy ulicy Wielkopolskiej 66, czyli w dogodnym miejscu w stolicy Pomorza. Za realizację inwestycji odpowiada deweloper JHM Development z Grupy Mirbud, który na swoim koncie ma podobne osiedle w województwie pomorskim, m.in. Osiedle Królewskie w Rumi.

Osiedle Skandinavia powstaje na gdańskiej Oruni Górnej, czyli w ościennej dzielnicy miasta, która ma dogodny dojazd do centrum miasta i jednocześnie oferuje niższe ceny za metr kwadratowy mieszkania. Nowe osiedle składać się będzie z pięciu budynków wielorodzinnych, w pierwszym etapie powstaną dwa bloki, gdzie przygotowanych zostanie prawie 300 mieszkań. Optymalny metraż od 32 do 72 metrów kwadratowych z pewnością przyczyni się do dużego zainteresowania nową inwestycją.

Osiedle na Oruni oferować będzie również różne lokale usługowe, w których powstaną m.in. nowe sklepy i punkty gastronomiczne dla mieszkańców budynków. Wykonawca stawia na niestandardowy wygląd, aby przyciągnąć uwagę nabywców. Kształt bloków ma przypominać charakterystyczne gdańskie spichlerze, które na stałe wpisały się w kanon gdańskiej architektury. Strzeliste budynki i jasna elewacja mają stworzyć miły dla oka kompleks mieszkalny. Projekt Osiedla Skandinavia przygotowało biuro architektoniczne Wawa Home z Sopotu.

Wyróżnikiem nowego osiedla będzie też nawiązania do skandynawskiego, ekologicznego stylu życia. Sześciopiętrowe bloki nazywać się będą taka jak stolice krajów nordyckich: Kopenhaga, Sztokholm, Oslo, Helsinki, Rejkjawik. Skandynawski styl widoczny będzie również w wykończeniu – jasne, naturalne barwy, drewniane panele i wszechobecny minimalizm pozwolą cieszyć się funkcjonalnością i pięknym wyglądem nowych mieszkań. Mieszkańcy będą mogli odpoczywać na przestronnych balkonach oraz w przydomowych ogródkach i podziwiać okoliczne zielone tereny. Ponadto wykonawca planuje stworzenie ogrodów deszczowych, stref relaksu dla mieszkańców, kreatywnych placów zabaw dla dzieci, a nawet specjalnych domków dla motyli, aby przybliżyć lokatorom kontakt z naturą.

Budowa pierwszego etapu osiedla ma zakończyć się pod koniec 2021 roku. Cały kompleks gotowy będzie w połowie 2024 roku. Deweloper już rozpoczął sprzedaż pierwszych lokali i kusi bardzo atrakcyjną ceną jak na Gdańsk. Najtańsze mieszkania można już kupić od 5990 zł za metr kwadratowy. To daje możliwość zakupu dwupokojowego lokalu mieszkalnego za niecałe 300 tys. złotych. Takich stawek w Gdańsku nie było od dawna, dlatego chętnych na mieszkania nie brakuje.

INFORMACJE:

Nazwa: Skandinavia

Miejscowość: Gdańsk

Dzielnica / Ulica: Orunia Górna / ul. Wielkopolska

Termin oddania: I etap – koniec 2021, całość – połowa 2024

Deweloper: JHM Development

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać