Wizualizacja osiedla niskich bloków mieszkalnych

Niezwykle ciekawe osiedle powstanie w stosunkowo nowej części Gdańska, w dzielnicy Jasień, skąd blisko do Obwodnicy Trójmiasta. Za realizację ponad 300 mieszkań odpowiada doświadczony deweloper Moderna Life. Budowa ma zakończyć się już w kwietniu 2024 roku, choć sprzedaż mieszkań z pierwszego etapu ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Osiedle Przyjemne budowane jest przy ul. Flisykowskiego, czyli tuż obok nowego parku miejskiego, gdzie będzie można miło spędzać czas na łonie natury. W pobliżu znajdują się liczne sklepy, punkty usługowe, szkoły, przychodnie medyczne, a stale rozbudowana siatka połączeń komunikacji miejskiej zapewni dojazd do centrum Gdańska i pozostałych dzielnic aglomeracji. W skład osiedla wejdzie 9 niewysokich budynków, bo mających od trzech do czterech pięter. Powstaną w nich mieszkania o zróżnicowanej powierzchni, od 28 do 63 metrów kwadratowych, więc każdy dobierze metraż odpowiedni dla swoich potrzeb. Osiedle budowane będzie etapami. Najpierw powstaną dwa mniejsze budynki, gdzie dostępnych będzie po 36 mieszkań. Łącznie cały kompleks składać się będzie aż z 317 lokali mieszkalnych. We wszystkich budynkach dostępne będą podziemne hale garażowe na ponad 50 samochodów. Dla wygodny mieszkańców windy będą dojeżdżać również na poziom -1.

Koncepcja architektoniczna Osiedla Przyjemnego powstała w Pomorskim Biurze Projektów GEL. Prosta brała oraz elewacja przypominająca cegłę w różnych odcieniach będzie prezentować się bardzo interesująco na tle okolicznej zabudowy. Natomiast za sprawą funkcjonalnego rozkładu pokoi oraz dużych balkonów bądź ogródków – mieszkańcy będą mogli stworzyć mieszkanie swoich marzeń. Liczne przeszklenia i panoramiczne okna zapewnią dostęp do naturalnego światła oraz widok na piękną okolicę. Co ważne, wykonawca zapewnia wysoki standard wykończenia, m.in. z gładziami na wszystkich ścianach i energooszczędnym oświetleniem oraz dodatkowi gniazdkami elektrycznymi. Projekt przewiduje także stworzenie wspólnej przestrzeni pomiędzy budynkami, wypełnionej kojącą zielenią. Poza tym zaplanowano też aż trzy place rekreacyjne: dla najmłodszych z różnymi atrakcjami, starszych dzieci ze ścianką do wspinaczki oraz dorosłych z urządzeniami do ćwiczeń. Dostępne również będą specjalne leżanki wypoczynkowe, podesty i siedziska dla dzieci, które z pewnością przypadną do gusty mieszkańcom osiedla. Deweloper nie podał jeszcze stawki za metr kwadratowy mieszkania, ale spodziewać się należy ceny w granicach 8 tys. złotych, więc za najmniejszy lokal trzeba będzie zapłacić około 300 tys. zł.

INFORMACJE:

Nazwa: Osiedle Przyjemne

Miejscowość: Gdańsk

Dzielnica / Ulica: Jasień / ul. Flisykowskiego

Termin oddania: kwiecień 2024

Deweloper: Moderna Life

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać