Nowe inwestycje mieszkaniowe

Południe Vita (Gdańsk)

W malowniczej części trójmiejskiej metropolii na Oruni Górnej powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa pod nazwą Południe Vita. Całość znajduje się na ulicy Kazimierza Wielkiego w Gdańsku. Inwestycja planowo ma zakończyć się w czwartym kwartale 2024 roku. Deweloper proponować będzie mieszkania o powierzchni od 32 do 101 metrów kwadratowych o podziale na jeden, dwa lub trzy pokoje. Wszystko w trzech budynkach wysokich na cztery piętra. Więcej szczegółów na temat inwestycji w poniższym artykule.

Opis inwestycji

Nowa inwestycja na południowych obrzeżach gdańskiej metropolii to okazja, aby bliżej przyjrzeć się temu w jak szybkim tempie rozrasta się tamtejsza dzielnica. Za realizację projektu Południe Vita odpowiedzialna jest firma Develia, czyli deweloper dysponujący wieloma mieszkaniami na terenie miasta. W ramach obecnie trwającej budowy zostaną wybudowane trzy kameralne bloki mieszkalne. Ich łączna pojemność wyniesie 111 mieszkań o różnorodnym metrażu użytkowym. Wyposażone one będą na wyższych kondygnacjach w balkony, a na niższych w tarasy z ogródkiem. Zamysłem projektowym nowego osiedla wielorodzinnego było zagospodarowanie przestrzeni w taki sposób, aby uzyskać tereny zielone o maksymalnej możliwej powierzchni. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną place zabaw, stojaki rowerowe oraz miejsca parkingowe. Będą oni mogli skorzystać także z nowatorskiej instalacji, jaką będzie ogródek deszczowy. Wewnątrz budynków każdy mieszkaniec osiedla będzie miał dostęp do nowoczesnej windy cichobieżnej, komórki lokatorskiej oraz hali garażowej.

Lokalizacja

Południe Vita znajduje się w obrębie dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe przy ul. Kazimierza Wielkiego. Jest to ciche i spokojne miejsce z dogodnym połączeniem z centrum miasta. Dla osób zmotoryzowanych nie bez znaczenia jest fakt, że osiedle jest położone zaledwie kilka kilometrów od obwodnicy Trójmiasta. Będzie można skorzystać również z pobliskich przystanków autobusowych. Dobrą wiadomością jest fakt, że w ciągu kilku lat powstanie nowa linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Jeden z przystanków znajdować się będzie w pobliżu realizowanej inwestycji. Osiedle będzie oferowało dostęp do najważniejszej infrastruktury handlowo-usługowej i edukacyjnej. W najbliższej okolicy są żłobki, przedszkola i szkoły. Jest przychodnia zdrowia, liczne restauracje oraz sklepy spożywcze.

Podsumowanie

Jeden z pierwszych etapów inwestycji powinien zostać ukończony jeszcze w przyszłym roku. Przypomnijmy, że do dyspozycji będą trzy budynki o niskiej, trzystopniowej zabudowie. Metraż 111 dostępnych mieszkań będzie zaczynał się na 32, a kończył na 101 metrach kwadratowych. Liczba pokoi w każdym z lokali wynosić będzie od jednego do trzech. Koszt każdego metra użytkowego według wstępnych szacunków wyniesie między 7149 a 10249 złotych. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące kupna jednego z dostępnych mieszkań można uzyskać bezpośrednio u dewelopera.

INFORMACJE:

Nazwa: Południe Vita

Miejscowość: Gdańsk

Dzielnica / Ulica: Orunia Górna / ul. Kazimierza Wielkiego

Termin oddania: IV kwartał 2024

Deweloper: Develia

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać