Wizualizacja placu zabaw z nowoczesnym osiedlem w tle

 

Ekologiczne i bardzo atrakcyjne wizualnie osiedle budowane jest w atrakcyjnej części Krakowa. Osiedle Safrano powstaje przy ul. Krokusowej, w dzielnicy Łagiewniki-Borek Fałęcki. Za realizację inwestycje odpowiada deweloper Cordia, a projekt architektoniczny przygotowała krakowska pracownia 3D Architekci. Kompleks ma być gotowy w drugim kwartale 2023 roku.

Osiedle Safrano składać się będzie z dwóch sześciopiętrowych budynków, w których dostępnych będzie 99 mieszkań. Zróżnicowany metraż od 29 do nawet 95 metrów kwadratowych sprawdzi się dla różnych grup klientów. Każde mieszkanie posiadać będzie wygodny balkon, a na parterze przewiedziany najbardziej porządne przydomowe ogródki. Samo osiedle będzie oferować mieszkańcom wiele zielni i stref relaksu. Co ciekawe, na placu zabaw zaplanowano unikatową altanę z żywej wierzby.

Kompleks o minimalistycznym stylu z jasną elewacją, panoramicznymi oknami i drewnianymi dodatkami atrakcyjnie prezentować się będzie na tle lokalnej zabudowy. Ponadto osiedle wyróżniać się będzie ekologicznymi rozwiązaniami. Wśród nich warto wspomnieć o zielonych dachach, dzięki którym budynki będą wolniej się nagrzewać, a powietrze będzie dużo czystsze. Oszczędność energii odbywać się będzie za pomocą czajników ruchu i nasłonecznienia, by oświetlenie osiedlowe włączało się tylko wtedy, gdy jest niezbędne. Dodatkowo wykonawca zamontuje we wszystkich lokalach nawiewniki z filtrem antysmogowym i specjalistyczną wentylacją. Zgodnie z najnowszymi trendami zrezygnowano z metalowego ogrodzenia na rzecz naturalnego i ekologicznego żywopłotu. W podziemnej hali garażowej nie zabraknie stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych, stojaków na rowery oraz stacji do naprawy jednośladów, a ogólnodostępne pomieszczenia na wózki i rowery ułatwią przechowywanie. Natomiast wideodomofony i całodobowy monitoring pozwolą czuć się bezpiecznie.

Dogodna lokalizacja Osiedla Safrano to kolejny atut tej inwestycji. Nieopodal znajduje się Las Borkowskiego oraz kilka galerii handlowych, szkół, przedszkoli i najważniejszych arterii komunikacyjnych Krakowa. Do centrum jest zaledwie 5 km, więc dojazd zajmie tylko chwile i pozwoli cieszyć się cudownymi atrakcjami, jakie oferuje krakowska starówka. Szereg zalet Osiedla Safrano wpływa na jego cena. Za metr kwadratowy nieruchomości trzeba zapłacić przynajmniej 10 tys. złotych. Co oznacza, że największe mieszkania będą kosztować niemal milion złotych. Niemniej zainteresowanie ekologiczną inwestycja jest wysokie, a stawka wynika z obecnej sytuacji na krakowskim rynku mieszkaniowym.

INFORMACJE:

Nazwa: Osiedle Safrano

Miejscowość: Kraków

Dzielnica / Ulica: Łagiewniki-Borek Fałęcki / ul. Krokusowa

Termin oddania: II kwartał 2023

Deweloper: CORDIA

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać