Widok z góry na osiedle domów szeregowych i w zabudowie bliźniaczej

Pod Trójmiastem, z dala od miejskiego zgiełku deweloperzy budują osiedla nowoczesne i spokojne, ale jednocześnie z wygodnym dojazdem do aglomeracji. Przykładem takiej inwestycji jest osiedle Kwitnące Ogrody w Bąkowie, w ościennej gminie Kolbudy. Za sprawą zjazdu na Obwodnicę Trójmiasta dojazd do Gdańska trwa kilkanaście minut, co pozwoli mieszkań w Bąkowie, a pracować w stolicy Pomorza.

Osiedle Kwitnące Ogrody to bardzo różnorodna oferta dla różnych grup klientów. W planach inwestora jest kilkuetapowa budowa, podczas której powstaną zarówno budynki wielorodzinne, jak i domy w zabudowie bliźniaczej. Wszystkie nieruchomości oferowane będą w podwyższony standardzie, a cena będzie zdecydowanie niższa niż Gdańsku czy Gdyni. Cena za metr kwadratowy nieruchomości rozpoczyna się już od 5,7 tys. zł. To niemal dwa razy mniej w porównaniu ze stawką za nieruchomości w popularnym Sopocie czy w centrum Gdańska. Koszt 52-metrowego mieszkania na osiedlu Kwitnące Ogrody to tylko 370 tys. złotych.

Możliwość pracy oraz nauki zdalnej pozwala na poszukiwanie komfortowych mieszkań w większej odległości od miejsca pracy czy szkoły. Niemniej w przypadku osiedla w Bąkowie najważniejsze punkty handlowe i usługowe oraz las znajdować się będą w sąsiedztwie. Projekt kompleksu przewiduje budowę 320 lokali mieszkalnych o bardzo różnorodnym metrażu od 52 do nawet 115 metrów kwadratowych , w tym dwupoziomowe apartamenty czy parterowe mieszkania z niezależnym ogródkiem. Wykonawcą inwestycji jest firma AM Projekt, która dostrzegła potencjał budowania osiedla w sąsiedztwie miasta. Kwitnące Ogrody to jedna z kilku inwestycji, jakie realizowane są w okolicy. Cechuje ją jasna elewacja, duże okna i ciemnoszare dodatki. Grupy Deweloperskiej AM Projekt w planach ma także budowę osiedli: Harmonia, 36 Dzielnica czy Arkadia, dzięki czemu okoliczna zabudowana będzie harmonijnie się uzupełniać.

Jednym z atutów osiedla jest duża przestrzeń między budynkami, co niewiele częsty problem w większość miasta – zaglądaniem sobie w okna. Budynki powstają tak blisko siebie, że można zobaczyć co dzieje się w mieszkaniu naprzeciwko. To bardzo niekomfortowe, dlatego firma AM Projekt chce zadbać o poczucie prywatności we własnym domu. Warto dodać, że wszystkie budynki posiadać będą w pompy ciepła oraz fotowoltaikę-ready. Pierwsze mieszkania mają być gotowe do odbioru na początku 2024 roku. Cały kompleks powstawać będzie w ośmiu etapach i najprawdopodobniej wszystkie nieruchomości zostaną wybudowane do końca 2027 roku. Pierwszy etap osiedla jest już w sprzedaży, wiele mieszkań już zostało sprzedanych.

INFORMACJE:

Nazwa: Kwitnące Ogrody

Miejscowość: Bąkowo

Dzielnica / Ulica: gmina Kolbudy / ul. Parkowa

Termin oddania: początek 2024

Deweloper: AM Projekt

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać