Nowe inwestycje mieszkaniowe

Długie Ogrody 18 (Gdańsk)

Ulica Długie Ogrody w Gdańsku prowadzi do Drogi Królewskiej. Można wybrać się na krótki spacer i już po chwili odwiedzić fontannę Neptuna. Jest to część historycznego centrum miasta. Czekają tam najważniejsze atrakcje turystyczne takie jak muzea, galerie, zabytki, kawiarnie i restauracje. Okolica tętni życiem przez cały rok.

Długie Ogrody 18 to spokojniejsza część Śródmieścia, co powoduje, że życie płynie nieco wolniej. I jest świetną lokalizacją na zamieszkanie lub kupienie rentownego mieszkania pod wynajem. Śródmiejska lokalizacja nie musi bowiem kojarzyć się z gwarem czy tłumami turystów. Zapewnia bezpośredni dostęp do komunikacji miejskiej i znajduje się w sąsiedztwie gdańskiej mariny.

Właśnie w tym miejscu zapowiada się nowa inwestycja deweloperska. Zgodnie z planem budynek ma mieć pięć nadziemnych kondygnacji. Mają one pomieścić 252 mieszkania oraz komórki lokatorskie. Mieszkania mają być jedno, dwu, trzy i cztero pokojowe, ich metraż będzie mieścił się w granicach od 26 do 86 mkw. W podziemiu znajdzie się także hala garażowa.

Wejście do budynku ma posiadać reprezentacyjny hol wejściowy, a części wspólne mają być atrakcyjnie urządzone. Inwestor zaplanował wiele atrakcji w budynku dla mieszkańców, takich jak urządzenie siłowni plenerowej, ustawienie nowoczesnych mebli miejskich, takich jak ławki, altanki, kosze, ogrodowe latarnie, a nawet ustawienie nowoczesnego teleskopu. Zaplanowano także zaaranżowanie przestrzeni zielonej, gdzie mają zostać posadzone ozdobne rośliny. Na górze budynku ma znaleźć się taras, z którego będzie możliwość podziwiania ścisłego centrum miasta.

Architekci zaplanowali pierzejowe elewacje. Znajdą się na nich wykusze, załamania a niektóre części będą cofnięte. Projekt ma nawiązywać do czasów świetności Długich Ogrodów. Budynek będzie pewnego rodzaju starodawną kamienicą, z klinkierowanymi płytkami, mansardowymi dachami i grafitowymi oknami.

Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że budynek ma być częścią całego ciągu zabudowy przy tej ulicy. Między innymi dzięki tej inwestycji powstanie nowa, śródmiejska pierzeja.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać