W ciągu najbliższych miesięcy Warszawa zyska kilka nowych nieruchomości, które będą służyć jako budynki mieszkalne oraz usługowe. Interesująca inwestycja o nazwie Strefa Wilanów realizowana jest przez Yareal Polska. Po jej ukończeniu dostępnych będzie aż 281 komfortowych nieruchomości o różnej powierzchni, a także 6 przestronnych lokali usługowych. Wszystko zlokalizowane będzie w dziewięciu kameralnych budynkach. Nowa inwestycja w sercu Miasteczka Wilanów z pewnością stanowi atrakcyjną lokalizację dla przyszłych mieszkańców. Budowa nieopodal skrzyżowania ulic Klimczaka i Kieślowskiego wzbogaci dynamicznie rozwijającą się okolice. Nowi lokatorzy do dyspozycji będą mieć zaplecze gastronomiczne i handlowe. Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura gwarantuje przyjemność mieszkania w Wilanowie. Ponadto dostępność do nowych ścieżek rowerowych umożliwi swobodne przemieszczanie się z osiedla do innych dzielnicy stolicy również rowerem.

Zalety mieszkaniowe Strefy Wilanów szybko zauważyli klienci, dlatego w sprzedaży pozostało już niewiele nieruchomości (stan na koniec września 2017 roku). Wysokie zainteresowanie sprawiło, że deweloper zdecydował się ukończyć budowę w jednym etapie, aby kompleks nieopodal wilanowskiego ratusza szybciej zyskał mieszkańców. Przedstawiony przez wykonawcę plan wskazuje, że oddanie do użytku wszystkich mieszkań nastąpi w połowie 2019 roku. Firma Yareal do realizacji całego projektu musiała wybrać generalnego wykonawcę, którym została firma Kalter. Jej zadaniem będzie ścisła współpraca ze wszystkimi podwykonawcami oraz terminowe wykonanie niezbędnych prac budowlanych. Firma Kalter specjalizuje się w budownictwie wielorodzinnym o podwyższonym standardzie. Wcześniej uczestniczyła też w przygotowywaniu dwóch bardzo prestiżowych inwestycji, m.in. apartamentu Londyńska 5 na Saskiej Kępie oraz Rezydencji Konstancińskiej na Sadybie. Natomiast za projekt budynków odpowiedzialna jest pracownia architektoniczną Kuryłowicz & Associates, która zaproponowała proste bryły, jasną elewację oraz przestronne tarasy we wszystkich mieszkaniach.

Głównymi klientami Strefy Wilanów są mieszkańcy miasteczka Wilanów, którzy zdecydowali się zmienić dotychczasowy lokal na bardziej komfortowe mieszkanie. Nowe mieszkania będą ciekawie zaaranżowane, przyjazne środowisku i wyposażone w nowoczesne systemy obsługi. Co istotne, Strefa Wilanów będzie pierwszym osiedlem, jakie wybuduje firma Yareal, które będzie posiadać certyfikat „zielonego” budownictwa BREEAM. Dokument ten przyznawany jest tylko inwestycjom, których budowa jest nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Wszystkie budynki zostaną wyposażone w energooszczędne rozwiązania, a specjalny inteligentny system zarządzania obsługiwać będzie firma Fibaro. Dzięki temu właściciele wszystkich mieszkań w Strefie Wilanów będą mieć do dyspozycji innowacyjnym system smart home, który w razie potrzeby będzie można modyfikować. W ten sposób większością urządzeń w domu będzie można sterować za pomocą smartfona lub komputera, pilnując poziom zużycia energii oraz dbając o pełne bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać