Kolejna wrocławska dzielnica zyskuje nowy wygląd i komfortowe osiedle mieszkalne. Tym razem rewitalizacja zostanie przeprowadzona na Kępie Mieszczańskiej przy ul. Dmowskiego. Dawna stajnia wojska zostanie przekształcona na nowoczesny budynek mieszkalny, w który powstaną różnorodne apartamenty i lokale usługowe. Projekt modernizacji dawnych koszar wojskowych został przygotowany przez lokalną pracownię architektoniczną Zbigniewa Maćkowa i jego realizacja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Osiedle Atmo zachowa swój historyczny charakter, ale zostanie unowocześnione, by przyszli lokatorzy mogli cieszyć się z mieszkania w tym miejscu. Nowa aranżacja ma harmonijnie współgrać z okoliczną architekturą i jednocześnie zachęcać mieszkańców Wrocławia do osiedlania się na Kępie Mieszczańskiej. Kompleks wyróżniać się będzie ceglaną elewacją, a klimatyczne wnętrza i sklepienie krzyżowe stworzą unikatowe miejsce na mapie Wrocławia. Niemniej położenie kompleksu Atmo na największej wyspie Wrocławia to ogromna zaleta, bo pozwala cieszyć się wspaniałym otoczeniem lasów oraz dostępnością do miejskich atrakcji. Cyklicznie na Kępie Mieszczańskeij organizowane są różnorodne wydarzenia artystyczne i naukowe, co potęguje potencjał lokalizacyjny osiedla.

Bez wątpienia chętnych na wyjątkowe nieruchomości w loftowym stylu nie zabraknie. W skład osiedla wejdą dwa sześciopiętrowe budynki, w których łączenie będzie 113 mieszkań. Dostępne będą w metrażach od 26 do 145 metrów kwartowych. Duże panoramiczne okna zapewnią mnóstwo naturalnego światła i piękny widok na okoliczne tereny. Ponadto dostępne będą balkony, loggie i tarasy w zależności od układ mieszkania, a na parterze – przydomowe ogródki. Wszystkie apartamenty będzie można wyposażyć w klimatyzację i system smart home. Projekt uwzględnia również budowę parkingu podziemnego.

Wykonawca uwagę przykład także do wyglądu zewnętrznego, dlatego elewacja będzie podświetlona. Loftowy charakter będzie utrzymany na korytarzach oraz w częściach wspólnych. Do dyspozycji mieszkańców będzie zielone patio, parking rowerowy oraz stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Za realizację inwestycji odpowiada firma Eiffage, należąca do spółki Eiffage Immobilier Polska, która ma na swoim koncie wiele prestiżowych budynków jak np. szklana piramida Luwru oraz budynek Louis Vuitton w Paryżu. Natomiast na terenie stolicy Dolnego Śląska Eiffage przygotowała budowle OVO i Thespian. Kompleks Atmo ma być gotowy w drugiej połowie 2022 roku. Najmniejsze mieszkania dostępne będą już od 440 tys. złotych, za wielopokojowe apartamenty trzeba będzie zapłacić nawet 1,5 mln złotych, gdyż cena za metr kwadratowy nieruchomości waha się od 9,9 do 11,2 tys. zł.

INFORMACJE:

Nazwa: Atmo

Miejscowość: Wrocław

Dzielnica / Ulica: centrum, Kępa Mieszczańska

Termin oddania: II połowa 2022 roku

Deweloper: Eiffage Immobilier Polska

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać