W Lipsku powstanie nowoczesne osiedle wielomieszkaniowe o nazwie „Powiśle”. Budynki pojawią się w ciągu kilkudziesięciu miesięcy przy ulicy Zwoleńskiej. Inwestycja składać się będzie z dwóch czteropiętrowych bloków i każdy oferować będzie 27 funkcjonalnych mieszkań. Deweloper w ramach inwestycji ma też w planach budowę placu zabaw dla najmłodszych lokatorów oraz parkingu dla mieszkańców. Za realizację projektu odpowiada okoliczna spółka W. P. Investbud, która do tej pory w Lipsku nie realizowała tego typu inwestycji.

Od kilku dekad w Lipsku nie budowano nowych mieszkań. Większość nieruchomości powstało w latach osiemdziesiątych. Dlatego też Osiedle Powiśle jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy szukają funkcjonalnych lokali mieszkalnych w dogodnym miejscu. Kompleks będzie ogrodzony i wzbogacony o system kontroli dostępu. W obu budynkach dostępne będą cichobieżne windy oraz komórki lokatorski, wózkarnia i miejsce do przechowywania rowerów. Wszystkie te udogodnienia są niezwykle cenne, a brakuje ich w budynkach z wielkiej płyty.

Deweloper rozpoczął już przedsprzedaż mieszkań, choć oddanie ich do użytku planowane jest w 2022 roku. W ofercie znajdują się lokale o różnej powierzchni, aby zadowolić wszelkie grupy klientów. Mieszkania będą miały wygodny układ i metraż od 39 do 90 metrów kwadratowych. Wszystkie mieszkania sprzedawane są w stanie deweloperskim, co pozwala na indywidualną aranżację każdego mieszkania, zgodnie z preferencjami właściciela. Co ważne, lokale na parterze posiadają bardzo modny ogródek, który można dowolnie zagospodarować. Natomiast mieszkania na ostatnim piętrze posiadają przestronne, nawet 70-metrowe tarasy, a w pozostałych znajdują się funkcjonalne balkony, z których można podziewać zieloną okolicę.

Cena za metr kwadratowy nieruchomości zależna jest od kondygnacji budynku. Najtańsze są mieszkania na pierwszym, drugim i trzeci piętrze – 4400 zł. O sto złotych droższe są lokale na parterze, natomiast najwyższy koszt dotyczy mieszkań na czwartym piętrze, gdzie dodatkowo są bardzo duże tarasy. Za te lokale trzeba zapłacić 4700 złotych za metr kwadratowy. W pierwszym etapie deweloper przewiduje budowę dwóch budynków, ale w planach jest już rozbudowa osiedla o kolejne dwa budynki z kilkudziesięcioma mieszkaniami. Atrakcyjna lokalizacja, z pełną miejską infrastrukturą, sprzyja zainteresowaniu kupujących, bo już w pierwszych dniach przedsprzedaży udało się sprzedać kilka nieruchomości. W pobliżu osiedla nie brakuje sklepów, lokali usługowych szkół, przedszkoli czy terenów rekreacyjnych.

INFORMACJE:

Nazwa: Osiedle Powiśle

Miejscowość: Lipsk

Dzielnica / Ulica: Powiśle / ul. Zwoleńska

Termin oddania: sierpień 2022

Deweloper: W. P. Investbud

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać