Nowe inwestycje mieszkaniowe

Apartamenty przy Parku Szczytnickim (Wrocław)

Kameralne i cudownie otoczone osiedle powstanie w atrakcyjnej części Wrocławia. Właśnie rozpoczęła się budowa kompleksu o nazwie Apartamenty przy Parku Szczytnickim. Za realizację inwestycji odpowiada spółka RealCo Property Investment and Development. Szacuje się, że pierwszy etap budowy zostanie ukończony już pod koniec 2024 roku.

W skład osiedla wejdzie 10 czterokondygnacyjny budynków, wszystkie wyposażone w podziemne parkingi oraz windy. Docelowo powstaną 133 mieszkania o różnym metrażu. Klienci do wyboru będą mieli lokale o powierzchni od 41 do nawet 126 mkw. Tym, co wyróżnia nowe wrocławskie osiedle będzie jego nowoczesna architektura. Prosta bryła i gładka, kremowa elewacja wykonana z płyt klinkierowych będą wyróżniać się na tle otaczającej zabudowy, ale jednoczenie spójnie łączyć z lokalną przyrodą. Ponadto bardzo duże, wysokie okna, prowadzone już od podłogi, będą zapewniały piękny widok na pobliski park. Całości dopełnią mosiężne elementy dekoracyjne w częściach wspólnych.

Wszystkie mieszkania na parterze posiadać będą przydomowe ogródki, które będzie można dowolnie zaadoptować. Natomiast mieszkania na piętrach oferować będą wygodne balkony, a lokale na ostatnich piętrach – przestronne tarasy na dachu. Wykonawca inwestycji zaplanował również stworzenie wspólnej strefy dla mieszkańców. Powstanie ona na rozległej działce o powierzchni 1,7 ha. W projekcie uzgodniono budowę strefy fitness, sali zabaw oraz wygodnych boksów rowerowych i aż czterech rowerowni. Mieszkańcy będą mogli tez wykupić wygodne komórki lokatorskie.

Dawnej w tej części Wrocławia znajdował się Instytut Komputerowych Systemów Automatyki i Pomiarów. Jednak budynki tego kompleksu musiały zostać wyburzone ze względu na ich stan techniczny. W ich miejsce powstaną nowoczesne bloki mieszkalne. Co ważne, realizacja inwestycji odbywa się zachowaniem wszelkich norm i zasad budowy przyjaznych środowisku naturalnemu. Z tego też powodu zdecydowano się na niską zabudowę o jednej wysokości. Dodatkowo wokół osiedla zostanie posadzonych Aa 1000 nowych roślin.

Wśród atutów osiedla Apartamenty przy Parku Szczytnickim należy wskazać jego lokalizację. W pobliżu jest mnóstwo zielonych terenów, gdzie można miło spędzać czas na świeżym powietrzu, np. spacerując lub jeżdżąc na rowerze. Niedaleko znajduje się też Ogród Japoński, Hala Stulecia czy zabytkowy drewniany kościół. Nie brakuje też licznych restauracji i sklepów oraz punktów usługowych czy szkół oraz przedszkoli. Natomiast dojazd do centrum nie zajmie więcej niż kilka minut. Cena za metr kwartowy nieruchomości oscylować będzie w graniach 12 tys. złotych.

INFORMACJE:

Nazwa: Apartamenty przy Parku Szczytnickim

Miejscowość: Wrocław

Dzielnica / Ulica: Śródmieście / ul. Różyckiego

Termin oddania: koniec 2024

Deweloper: RealCo Property Investment and Development

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać