Nowe inwestycje mieszkaniowe

Osiedle Grabina (Kielce)

Wizualizacja nowoczesnego, mocno przeszklonego bloku mieszkalnego

Już za kilka miesięcy pierwsi mieszkańcy Osiedla Grabina na Ślichowicach będą mogli odebrać klucze do swoich wymarzonych mieszkań. Deweloper zapowiada ukończenie budowy nowoczesnego osiedla w lutym 2023 roku. Aktualnie rozpoczynają się procedury odbiorów oraz prace wykończeniowe na balkonach i klatkach schodowych. Na koniec wykonawca zamierza przygotować osiedlowe patio oraz zasadzić wiele zieleni, aby mieszkańcy Osiedla Grabina mogli codziennie cieszyć się pięknymi widokami.

Budowę inwestycji trwa już 1,5 roku. Za jej realizację odpowiada spółka Trakt Invest. Pięciokondygnacyjny budynek oferuje aż 137 mieszkań o bardzo różnym metrażu, gdyż nieruchomości mają od 25 do 87 metrów kwadratowych. Dzięki temu na osiedlu zamieszają różne grupy klientów, część lokali na pewno będzie wynajmowane. Lokalizacja na Ślichowicach, w dogodnej części Kielc pozwoli na wygodne poruszanie się po całej aglomeracji, również za sprawą rozwinięte sieci komunikacji miejskiej. Niemniej w pobliżu nie brakuje sklepów i punktów usługowych. Jednak najatrakcyjniejszym miejscem w tej części miasta jest Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowy Grabina-Dalnia, gdzie poza pięknymi widokami można skorzystać z licznych tras rowerowych i trekkingowych.

Osiedla Grabina budowane było w zgodzie z naturą oraz z zastosowaniem najnowszych technologii przyjaznych środowisku. Budynek posiada panele fotowoltaiczne, aby zminimalizować koszty prądu, wykorzystywanego w częściach wspólnych, co w dobie ogromnych podwyżek cen energii eklektycznej jest niezwykle istotne. Ponadto wszystkie mieszkania posiadają najbardziej szczelne, siedmiokomorowe okna, które gwarantują doskonałe wygłuszenie. Lokale są przygotowane pod podłączenie klimatyzacji w razie zainteresowania właścicieli taką instalacją. Kompleks wyposażony jest również w przestronny dziedziniec oraz bawialnię i aż dwie strefy zabaw dla dzieci, co stanowi ogromny atut dla rodzin z małymi dziećmi. Ponadto do dyspozycji mieszkańców będą dwie sauny fińskie oraz siłownia. Dużym udogodnieniem jest też przestronny parking, gdzie znajduje aż 227 miejsc postojowych i każde można wyposażyć w stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Prosta, ale funkcjonalna aranżacja osiedla dobrze komponuje się z okoliczną zabudową, wprowadzając odrobinę nowoczesności na Ślichowicach. Wysoki budynek z licznymi przeszkleniami i ciemnymi dodatkami robi wrażenie. Większość mieszkań na Osiedle Grabina zostały sprzedanych. Oferowane są one w stanie deweloperskim w cenie 8,5 tys. zł za metr kw, dlatego za największe lokale trzeba zapłacić około 700 tys. złotych.

 

INFORMACJE:

Nazwa: Osiedle Grabina

Miejscowość: Kielce

Dzielnica / Ulica: Ślichowice / Al. Szajnowicza-Iwanowa

Termin oddania: luty 2023

Deweloper: Trak Invest

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać