Rynek mieszkaniowy Wynajem mieszkań

PFR do końca roku wprowadzi na rynek tysiąc nowych mieszkań na wynajem

Spółka PFR Nieruchomości poinformowała, że do końca 2023 roku do oczekujących trafi ponad tysiąc mieszkań na wynajem. Lokale zlokalizowane we Wrocławiu, Zgorzelcu, Nakle nad Notecią i Sianowie powstały ze środków Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy współpracy z samorządami.

PFR Nieruchomości jest częścią grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, czyli instytucji wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych. PFR Nieruchomości realizuje inwestycje mieszkaniowe na terenie całego kraju. Przygotowane mieszkania są dostępne na wynajem, co jest alternatywą dla zakupu na kredyt, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić.

Spółka PFR Nieruchomości odpowiada za inwestycje realizowane w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Inwestycje finansowane są ze środków Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju, którego aktywami zarządza PFR Nieruchomości. Właścicielem funduszu jest Polski Fundusz Rozwoju.

Oferta mieszkań przygotowana przez PFR Nieruchomości to propozycja skierowana do młodych osób, małżeństw oraz osób, które nie mają zdolności kredytowej lub nie są zainteresowane zakupem mieszkania.

Nowe osiedla w małych miejscowościach dzięki inwestycjom funduszu

W Zgorzelcu, Nakle nad Notecią i Sianowie PFR w pełni finansuje koszty projektowania i budowy mieszkań na gruntach przekazanych pod ten cel przez samorządy. Dzięki temu rozwija się rynek mieszkaniowy w mniejszych miejscowościach, w których fundusz jest jednym z niewielu, a czasami jedynym inwestorem realizującym budowy osiedli mieszkaniowych. Powstałe w ten sposób mieszkania cieszą się popularnością, ponieważ stanowią ciekawą alternatywę dla zakupów realizowanych z konieczności na rynku wtórnym.

Dla samorządów wspólna inwestycja jest optymalną formułą prowadzenie polityki mieszkaniowej. Nie muszą one korzystać z własnych środków, które dzięki temu mogą przeznaczyć na inne inwestycje i rozwój infrastruktury, ani angażować się w złożony proces realizacji inwestycji mieszkaniowej. Powstałe w wyniku współpracy mieszkania mogą jednak pozostać w zarządzie samorządu, który będzie mógł decydować, kto zamieszka w nowych lokalach.

Inwestycje PFR również w największych Polskich miastach

PFR Nieruchomości wspiera rozwój rynku mieszkaniowego w mniejszych miastach, ale fundusz jest obecny również w największych polskich aglomeracjach. Jedno z największych osiedli Funduszu Mieszkań dla Rozwoju powstaje we Wrocławiu.

Do końca 2023 roku ma zakończyć się budowa 469 mieszkań na osiedlu Nowa Kolejowa w centrum miasta. Duża, atrakcyjna i bardzo dobrze skomunikowana działka została zakupiona przez PFR Nieruchomości od Poczty Polskiej. Inwestycja powstaje na terenie, na którym znajdują się pozostałości po XIX-wiecznej Fabryce Wagonów Braci Hoffman. Zgodnie z planem zabytkowe obiekty hali kotłowni i budynków biurowych zostaną poddane rewitalizacji. Po zakończeniu inwestycji będą pełniły nowe funkcje. Wyremontowana hala fabryczna może zostać nową siedzibą dla BWA Wrocław Galerii Sztuki Współczesnej.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać