Nowe inwestycje mieszkaniowe

Osiedle przy Michałkowickiej (Chorzów)

Tak dużego osiedla dawno nie budowano na Śląsku, a nawet w całej Polsce. W Chorzowie na przestrzeni najbliższych lat powstanie ogromny kompleks mieszkaniowy, w którym powstanie blisko 1200 komfortowych lokali o różnej powierzchni. Prace budowlane jeszcze się nie rozpoczęły, ale dostępne są już wizualizację kompleksu, który ma składać się z ośmiu czteropiętrowych budynków. Co ważne, osiedle będzie miało charakter społeczny i wszystkie mieszkania dostępne będą na wynajem za znacznie atrakcyjniejszą stawkę niż w przypadku najmu komercyjnego.

Nowe osiedle zostanie wybudowane przy ul. Michałkowickiej w Chorzowie na bardzo dużej, ponad 20-haktarowej działce należącej do Skarbu Państwa. Za realizację kompleksu odpowiada specjalnie powołana przez samorząd spółka – Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) Silesia. Jej celem jest stworzenie nowoczesnego osiedla społecznego, które zaspokoi duże potrzeby mieszkańców tej części śląskiej aglomeracji. Mieszkania powstaną bowiem tuż przy granicy z Siemianowicami Śląskimi, dlatego większą grupa chętnych będzie mogła starać się o najem. Przy rosnących cenach mieszkań zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym, dla wielu rodzin to jedyna opcja na stałe zameldowanie.

Pierwsze prace budowlane zaplanowano na początek 2022 roku. Mają potrwać dwa lata. W pierwszym roku powstać ma aż 300 nowych mieszkań o wygodnym metrażu. Optymalna powierzchnia i układ pokoi sprawdzi się w przypadku młodych rodzin, których zarobki nie pozwalają na zakup własnej nieruchomości czy wzięcie kredytu hipotecznego. Na działce, na której obecnie znajdują się pola i łąki, pojawią się nowoczesne budynki mieszkalne na planie prostokąta. Każdy lokal mieszkalny posiadać będzie balkon i piwnicę, a w obrębie osiedle powstaną też parkingi dla mieszkańców oraz zielone tereny wypoczynku.

Atrakcyjna lokalizacja w pobliżu sklepów, szkół i głównych dróg z pewnością przyczyni się do zainteresowania mieszkańców Śląska nową inwestycją. Natomiast niższy koszt najmu pozwoli mniej zamożnym rodzinom zamieszkać w komfortowych warunkach. Wykonawca inwestycji nie podał jeszcze szczegółów dotyczących osiedla oraz prawdopodobnych cen za długoterminowy najem, ale można spodziewać się, że będzie on niższy nawet o połowę niż w przypadku mieszkań prywatnych. Warto zaznaczyć, że projekt realizowany w Chorzowie jest pierwszym, jakie zaplanowano na Śląsku. Przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa kolejne osiedla społeczne będą powstawać również w innych miastach, m.in. w Świętochłowicach, Tarnowskich Górach oraz w Zabrzu.

INFORMACJE:

Nazwa: – – –

Miejscowość: Chorzów

Dzielnica / Ulica: Maciejkowice / ul. Michałkowicka

Termin oddania: 2024

Deweloper: Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Silesia

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać