Stale rosnące potrzebny mieszkaniowe Polaków w różnych częściach kraju powodują śmielsze realizację kolejnych inwestycji mieszkaniowych, również w mniejszych miejscowościach, gdzie mieszkańcy poszukują bardziej nowoczesnych lokali o wyższym standardzie. Przykładem takiego właśnie osiedla jest kompleks budynków wielorodzinnych Nowy Łąkoszyn w Kutnie, niecałe 4 km od centrum miasta. Za realizację inwestycji odpowiada lokalne przedsiębiorstwo budowlane RSM PIONIER.

Wykonawca jest na ukończeniu pierwszego etapu osiedla, które składać się będzie z dwóch budynków wielorodzinnych. Do dyspozycji przyszłych lokatorów będzie 51 mieszkań o optymalnych metrażach, od 40 do 65 metrów kwadratowych. Wygodne lokale mieszkalne sprawdzą się zarówno dla rodzin, jak i osób poszukujących mieszkania pod wynajem. Wykonawca inwestycji z tej okazji zaplanował dzień otwarty, w czasie którego wszystkie zainteresowane osoby będą mogły z bliska zobaczyć nową inwestycję i wnętrza niemal gotowych mieszkań. Lokale oferowane są w stanie deweloperskim ze wzmocnioną stolarką okienną. Ponadto Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pionier” wyposaży wszystkie budynki w cichobieżne windy oraz system kontroli dostępu.

Osiedle Nowy Łąkoszyn docelowo ma składać się sześć podpiwniczonych budynków, które liczyć będą od 4 do 6 pięter. Zapewni to prawie 225 nowych mieszkań, głównie dwupokojowych. Dodatkowo wykonawca zadba o niezbędną infrastrukturę osiedlową, czyli drogi dojazdowe i parkingi. Zaplanowano aż 265 miejsc postojowych w obrębie kompleksu. Natomiast pomiędzy budynkami powstania zielona strefa wypoczynku dla mieszkańców, gdzie nie zabraknie ławeczek, zewnętrznej siłowni oraz kreatywnego placu zabaw dla najmłodszych lokatorów. Usytuowanie osiedla z dala od centrum miasta zapewni też ciszę oraz spokój, ale jednocześnie w pobliżu nie brakuje sklepów, szkół, przechodni medycznych czy punktów usługowych.

Elewacja w piaskowym kolorze z grafitowymi dodatkami oraz narożne, przestronne balkony to elementy wyróżniającej osiedle Nowy Łąkoszyn. Takiej inwestycji w Kutnie nie było od dawna, dlatego zainteresowanie nowymi mieszkaniami jest bardzo duże. Większość lokali z pierwszego etapu budowy znalazło już właścicieli. Natomiast wykonawca szacuje, że kluczy do kolejnych mieszkań z drugiego etapu budowy osiedla zostaną przekazane w pierwszej połowie 2022 roku. Cena za metr kwadratowy nieruchomości zaczyna się od 4,6 tys. złotych, co oznacza możliwość zakupu komfortowego mieszkania już za niecałe 200 tys. złotych. Tak atrakcyjna stawka kusi nabywców.

INFORMACJE:

Nazwa: Nowy Łąkoszyn

Miejscowość: Kutno

Dzielnica / Ulica: ul. Armii Krajowej – Objazdowa (Sklęczkowska)

Termin oddania: 2022

Deweloper: Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Pionier

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać