Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

W jakich sytuacjach można usunąć lokatora z wynajmowanego mieszkania?

eksmisja

Polscy prawodawcy nowelizując przepisy o prawie lokatorskim, stanęli na stanowisku, że to właśnie lokatorowi jako stronie stosunku najmu należy się szczególna ochrona. Oczywiście, zgodnie z zasadą równości wobec prawa, przy zawieraniu umowy najmu interesy zarówno najemcy, jak i właściciela mieszkania powinny być chronione w równych stopniu, jednak rzeczywistość nieraz okazuje się brutalnie inna.

W przypadku nierzetelności lokatorów i nieregulowania przez nich opłat związanych z najmem, a nawet w przypadku niszczenia przez nich mieszkania, wynajmujący nie ma prawa wyrzucić ich z mieszkania, którego jest właścicielem. Zanim do tego dojdzie musi minąć odpowiedni czas, w ciągu którego właściciel nieruchomości przejdzie przez długą procedurę sądowo-egzekucyjną. Średni czas trwania procesów, w których efekcie wynajmujący będzie mógł pozbyć się nieuczciwych lokatorów zgodnie z literą prawa trwa od 1 roku do 2 lat. W jakich więc sytuacjach, mimo nie wywiązywania się lokatora z umowy, nie można go wyrzucić z mieszkania?

Przede wszystkim, jeśli najemca dopuścił się zwłoki w zapłacie, ale termin zwłoki nie przekroczył dwóch pełnych okresów płatności. Dopiero po upływie tego czasu wynajmujący ma prawo do wypowiedzenia na piśmie umowy najmu, wyznaczając dodatkowy miesięczny termin do zapłaty zaległości.

Jednak jedynie od dobrej woli lokatora zależy, czy po upływie wyznaczonego terminu opuści on zajmowany lokal, i czy ureguluje należności. Zgodnie bowiem z ustawą o ochronie lokatorów, nawet po upływie terminu wypowiedzenia wynajmujący nie ma prawa do wyrzucenia najemcy z mieszkania.

Jeśli lokator mieszkania nie opuści, wówczas właściciel musi złożyć we właściwym sądzie powszechnym pozew o eksmisję. W czasie trwania postępowania sądowego wynajmujący musi nadal cierpliwie znosić zajmowanie jego lokalu przez najemcę. Po wydaniu wyroku, jego uprawomocnieniu się, czyli po upłynięciu przewidzianych prawem terminów do wniesienia przez pozwanego (w tej sytuacji najemcę) środków odwoławczych, właściciel mieszkania musi wystąpić do sądu o nadanie wyrokowi klauzuli wykonalności. Po jej otrzymaniu powinien wystosować wniosek do właściwego miejscowo komornika sądowego o przeprowadzenie eksmisji. Dopiero w tym momencie wyczerpana została procedura sądowa, która daje wynajmującemu prawo, poprzez komornika do pozbycia się lokatora.

Jednak istnieje kilka wyjątków, które wyłączają możliwość wyrzucenia najemcy nawet na tym etapie, po uzyskaniu prawomocnego wyroku nakazującego eksmisję. Jest to sytuacja, w której w wyroku sąd dodatkowo przyznaje osobie eksmitowanej uprawnienie do otrzymania lokalu zastępczego. Zgodnie bowiem z obowiązującymi przepisami, osoby bezprawnie zajmującej mieszkanie nie można wyrzuć na bruk, a trzeba zapewnić jej w zamian lokal socjalny, jeśli taki będzie nakaz sądu. Przy czym sąd nie bada tutaj intencji lokatora, a jego stanu rodzinny i majątkowy. Uprawnienie do otrzymania lokalu zastępczego z urzędu otrzymują:

 • kobiety w ciąży,
 • osoby małoletnie, czyli takie, które nie ukończyły 18 roku życia,
 • osoby niepełnosprawne,
 • osoby częściowo lub całkowicie ubezwłasnowolnione,
 • osoby współzamieszkujące i opiekujące się osobami wskazanymi w trzech powyższych punktach,
 • osoby obłożnie chore,
 • emeryci, renciści, którzy spełniają kryteria do otrzymania pomocy społecznej,
 • osoby posiadające status bezrobotnego,
 • osoby, które spełniają przesłanki do otrzymania lokalu socjalnego określane w uchwale rady gminy.

Oznacza to, że jeśli lokator spełnia jeden z powyższych warunków, nawet komornik nie może wyrzucić go z mieszkania, jeśli nie zostanie mu przyznane mieszkanie zastępcze. Ilość lokali socjalnych określana jest przez gminę i w jej zasobach się znajduje. Z reguły gminy dysponują niewystarczającą ilością takich mieszkań, co powoduje oczekiwanie w kolejce na zwolnienie się miejsca. Ciężko oszacować jak długo może potrwać przyznawanie mieszkania socjalnego, ale przez cały ten czas, wynajmujący nie może usunąć najemcy z mieszkania i musi cierpliwie znosić jego obecność.

W pozostałych przypadkach eksmisji, czyli jeśli danej osobie nie przysługuje prawo do lokalu zastępczego, komornik musi wstrzymać się z jej przeprowadzeniem, jeśli eksmitowany nie wskaże pomieszczenia tymczasowego, do którego może się przenieść. Pomieszczenie tymczasowe poza najemcą może wskazać gmina, właściciel mieszkania lub osoba trzecia. Wstrzymanie egzekucji z powodu poszukiwania pomieszczenia tymczasowego może trwać maksymalnie 6 miesięcy. Jeśli po upływie tego okresu pomieszczenie nie zostanie wskazane, komornik przymusowo usunie lokatora do noclegowni, schroniska lub innej placówki zapewniającej miejsce noclegowe.

41 komentarzy do W jakich sytuacjach można usunąć lokatora z wynajmowanego mieszkania?

 1. Sabina Kijak says:

  A co w sytuacji gdy właścicielka zastosuje jako powód wypowiedzenia łamanie porządku domowego – art. 11 ust.2p.1 i pomimo iż nie jest to prawdą wraz z innymi lokatorami oraz innymi osobami – zainteresowanymi lokalem nagina prawo do swoich celów. Fingują zdarzenia , prowokują zachowania wskazujące na łamanie porządku domowego, fałszywie oskarżają w policji o rzekome zachowania lokatora, grożą zastraszają ale nie zaskarżają zgodnie z art.13 ustawy? Jak się bronić przed wyrzuceniem podstępem i utratą prawa do pomocy gminy?

 2. Renata Słowińska says:

  wlasciciel wykrecil mi korki.jestem samotna matka 2dzieci,w tym jedno ma 2 latka,zalegam 3 m-ce z czynszem..jestem bez pradu juz tydzien..nie mam zadnej umowy najmu…co mam zrobic?czy moze mnie wyrzucic?

 3. Sebastian says:

  Witam właśnie mnie i ciotka właściciel wyrzucił na bruk wyłączył nam prąd zmienił zamki ja sam wychowuje córkę

 4. Kapi says:

  Właściciel nie ma prawa wykręcić korkòw zadz na policję wchodzi to pod znęcanie się oni będą kazali mu włączyć prąd i mogą mu nawet postawić zażuty

 5. Kapi says:

  Nie ma prawa wymienić zamkòw w drzwiach masz prawo wezwać ślusarza i wymienić zamki i ić zgłosić go na policję jest to karane kodeksu karnego grozi mu od dwóch do 5lat i kara grzywny

 6. DS says:

  A czy jest różnica między umowa cywilno prawna a notarialna? Czy notarialna przyspieszy wyrzucenie z mieszkania w razie łamania umowy?
  PS. Ludzie, jeśli nie płacicie to przykro, ale idźcie gdzieś , gdzie będzie was stać na wynajem. Właściciel też potrzebuje zapewne pieniędzy, które od was otrzymuje, a to że w polskim prawie może ich nie dostać nawet przez 3 lata , z tego co tu czytam do skandal! Mam zamiar wynajmować i obawiam się właśnie takich problemów.

 7. Anna says:

  A co w przypadku, kiedy właścicielka oznajmiła mi że rozwodzi się z mężem i chce zająć wynajmowane przez nas mieszkanie? Dodam że mieszkam z 16 miesięcznym dzieckiem. Mamy umowę na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem a ona ciągle naciska ..

 8. Kasia says:

  No przeciez jest WŁAŚCICIELKĄ MIESZKANIA – chyba ma prawo do tego b mieszkać w SWOIM lokalu na boga. Chcesz mieć prawo do lokalu, o zamiast się rozmnażać idź do pracy i sobie zarób!

  • nico says:

   Ty na prawde jestes jakas płytka idz zarób wiesz co to umowa cywilno prawna pewnie tata ma pole i kupił ci yorka a ty z nudów piszesz brednie

 9. paula says:

  Witam.Z przyczyn zyciowych zalegam za dwa miesiace plus kaucja na ktora wlasciciel powiedzial ze moze czekac… mamy syna 10 letniego i przyszedl w piatek ze do niedzieli mam sie wyniesc ..wypowiedzenia na pismie nie dal,ja chce placic za mieszkanie bo sytuacja sie uregulowala tylko dalej bede zalegac mimo wplat bierzacych. Nie znajde tak szybko mieszkania na juz . Nie wiem co robic,bo wiadomo naciska na mnie ja bym chciala by bylo dobrze a on juz nie chce sluchac obietnic.Co robic

 10. Monika says:

  Witam wynajmuje mieszkanie z mężem i 6 letnia córka od ponad roku. Umowę mamy z właścicielką ustna, wynajmując nam powiedziała że nie będzie tego nigdy sprzedawać a teraz zmieniła zdanie, za czynsz płacę regularnie ( A dokładnie miesiąc z gory) wczoraj powiedziała nam że mamy trzy miesiące na wyprowadzenie się. Czy może nas tak potraktować?

 11. Gabriela says:

  Jesli nie zaplacilam za tamten miesiąc spoldzielni a za ten miesiąc właściciel wzioł z kaucji to czy moze mnie jeszcze dzis wyzucic czy dopiero po upłynięciu miesiąca?

 12. Anonim says:

  Przerazajace sa te żałośliwe opisy.. „jestem matka małych dzieci, tydzień bez pradu”. Nie mogę pojac jak zdrowa na umyśle osoba dorosla może dopuscic do sytuacji żeby dzieci trzymać w warunkach bez pradu pod grozba wyrzucenia na bruk. Taka niewydolna matka nie powinna mieć opieki nad dziecmi.
  Do pracy leniuchy! wynajem pokoju kosztuje 500zl na miesiąc, to chyba z każdej pensji można uregulować?? ..a jak nie umie się i nie chce się.. zarobić na dzieci, to trzeba nie mieć dzieci.
  Koszmar te złodziejskie nygusy!

  • sonia says:

   oby ciebie to spotkało,podła osobo!

   • Ja says:

    Cos w tym jest 500+ daja a do pracy ukraincow szukaja bo opieka da zarcie z kosciola ciuszki przedszkole w pierwszej kolejnosci bo ona ,, samotna” a dzieci mowia ze ogromna rodzine maja bo 16 wujkow maja

 13. chcaca kupic mieszkanie says:

  Witam z tego co tu można wyczytać to ludzie sobie troszkę za dużo pozwalają ,przecież jeżeli ktoś kupil i wynajął mieszkanie i jeżeli daje wam sensowny czas na znaezienie innego lokum to proszę to zrobić .Wynajmujący nie maja zadnego prawa do mieszkania i jak nie placa no przykro mi to mowic ale powinni opuszczać mieszkania .NIe po to się kupuje żeby kogos utrzymywać i nasze prawo wogole nie chroni właściciela co jest bardzo niesprawiedliwe. Zamki powinno się moc zmienić w każdej chwili .

 14. J says:

  Ja z powodu choroby zalegalam
  Z mieszkaniem niestety choroba trwała pol roku płaciłam tyle ile mogłam co miesiąc dostawałam 1000 zł zasiłku a bez choroby zarabiałam 5 tys . Teraz wzięłam kredyt na spłatę zadłużenia i chce odwołać sie od wypowiedzenia umowy czy mogę tsk zrobić ??

 15. Alicja says:

  Witam,wynajelam z synem mieszkanie.Najemca wiedzial ze syna czeka ZK. Najemca w umowie ma pisane ze ma zapewnic odpowiednia opieke i byt psu ,ktorego pozostawiamy. pewnego razu dowozac tez jedzenie pieskowi zauwazylam ze nie zamknal furtki wejsciowej i bramy .WESZLAM NA PODWORKO ,zaznaczam ze najemca ma tylko 1/4 posesji do uzytku a reszta jest moja poniewaz znajduje sie tam moj byly zaklad z maszynami i na podworku tez sa rozne zeczy Wstep na ta czesc mial ograniczona tylko dla potrzeb psa i jego opieki.WRACAJAC WESZLAM NA PODWORKO CELEM ZNALEZIENIA PSA ,popukalam w okna i w drzwi nikogo nie bylo nikt nie otwieral .Zobaczylam przez okno ze nie ma mebli ,ktore mial wyszczegolnione w umowie ,remont ogolny o ktorym nie mialam pojecia nikomu nie zglosil.Przez okno widzialam cos niepokojacego niezgodnego z prawdopodobnie z prawem .Po miesiacu dowiaduje sie ze nadal bramka i brama sa otwarte wchodzi na podworko kto chce .NAJEMCA STAJE SIE wolgarny ,zastrasza mnie. Zada zebym przyjechala .Sama sie boje nie wyraza zgody zebym zabrala kogos z najblizszej rodziny.PIES tydzxien blakal sie poulicy odebralam go ze schroniska teraz czekaja mnie konsekwencje prawne.Kto ma odpowiadac za psa ze uciekl ,ze bramki i bramy nie zamykal ze mam klopoty?Zalega za czynsz za 2 miesiace .prosilam zeby przeslal poczta jak w umowie. CHCE OPUSCIC LOKAL ZADA zwrotu kaucji natychmiast .Co mam zrobic.Boje sie tego czlowieka.

 16. Iwona says:

  Najlepiej nie wynajmować , nie warto . W sumie to się nie opłaca. I tak dzięki takim przepisom wynajem w Polsce jest nieopłacalny , niech staja puste. Mnie kłopotów.

 17. Radas@wp.pl says:

  Gnida która nie płaci za wynajmowane mieszkanie często ciągnie normalną rodzinę która jej to mieszkanie wynajmuje na dno… Ludzie często mają kredyty, przenoszą się na mniejsze mieszkanie a większe wynajnują żeby spłacać kredyt… poczym jakaś gnida nie płaci bo narobiła bahorów. Uczciwa rodzina musi utrzymywać siebie i darmozjadów. Dług rośnie, bank zabierze im wszystko a cwaniaki pójdą okradać kogoś innego. Zero tolerancji dla takich cwaniaków.

 18. wito says:

  To sie w pale nie miesci. Nie placicie czynszu, rachunkow za media i jeszcze macie czelnosc zalic sie i szukac darmowych porad prawnych w celu ukrecenia bata na wlasciciela lokalu. Cebula na 1000 %. Na czynsz nie macie darmozjady, na rachunki nie macie, ale na wszystko inne wlacznie z oplaceniem prawnika tez macie. Skurwysynstwo w najczystszej postaci

 19. Matka says:

  Jestem samotna matka, wynajmuje mieszkanie od niespełna roku, pomalowalam je na swój koszt, zakupiłam rolety ponieważ nic w nim nie było, meble wszystko przez co się zadluzylam. Gdy poszłam zapłacić czynsz, właścicielka stwierdziła że mam się wynieść bo potrzebuje mieszkania dla swojej teściowej. Nie zapewniła mi mieszkania o tej samej powierzchni, mam czas według niej do 15 lutego i mam jeszcze na swój koszt odświeżyć mieszkanie, mało tego dopiero teraz SMS wysłała mi ile mam zapłacić za wodę i prąd a co miesiąc miała dawać rachunki. Co mam zrobić.

 20. Ewa says:

  Mam taki problem razem z partnerem i dzieckiem wynajmujemy mieszkanie placimy regularnie jesteśmy normalna rodzina nie imprezujemy nie robimy awantur.Wprowadzili sie Pod nami sąsiedzi i zaczęła się masakra prowowalismy się z nimi dogadać ale oni uważają ze kupili mieszkanie to maja więcej do powiedzenia.Przychodza i skarżą się ze młody tupie strasznie ja za głośno mowie ciągle cos im nie pasuje bo oni w nocy pracują a w dzień śpią kurcze juz ręce opadaja staralismy sie polozylam dywan w przed pokoju zaczęliśmy chodzic w kapciach a i tak maja pretensje teraz zadzwonili do spółdzielni ze jesteśmy uciazliwymi sąsiadami złożyli 2 skargi mamy w tygodniu rozmowę w spółdzielni pytanie czy mogą nas od tak wyrzucić bo jedni sąsiedzi się skarżą ?

 21. Anonim says:

  Prosze panstwa czytam te wywody h=jeden burak z drugim dostal mieszkanko po tacie albo pojechal w swiat zarobil pare złotych i stał sie magnatem kupił mieszkanie z licytacji badz odkupił z psie grosze od kogos kto juz nie mógł wyjechac za granice i teraz udaje uczuwego jak slysz te za przeproszeniem pier…..o czynszu i rachunkach ile ch……… kasujesz za wynajem raz 4 tego co musisz odac a zapewne 8 % które masz odac panstwu skrzetnie chowasz pod poduszke ja nie obstaje za ludzmi którzy bez podstaw unikają płacenia jednak nowobogackich chamów trzeba temperowac wiec nie jeden na tym forum to burak znajdujacy zarobek na tych najsłabszych wiec wstydz sie hamie nazywać kogoś skurw …. zreszta takie epitety swiadcza o tym skąd sie wywodzisz itd paniczu i panienko za piecgroszy ludzie tacy jak wy zapewne wpiprzali słome zarobili paew groszy i im sie w du… pomieszało obyście nigdy nie staneli przed pewnymi dylematami w żyiu jesteście żałosni

 22. Anna says:

  Witam wszystkich właścicieli mieszkań.
  Mam na imię Anna jestem z Łodzi.
  Właśnie pozbylam się takiego pasożyta z naszego prywatnego mieszkania.
  Ostrzegam wszystkich przed Mariola Marszałek z jedną pełnoletnią córką A druga w wieku szkolnym. Nie płaciła za podstawowe opłaty około trzech lat. mieszkanie opuściła właśnie wczoraj zadluzyla nas na 14 tysięcy zł. Za wynajem 2 pokoje ,mieszkania na Retkinia miała płaci tylko 650 zł plus komorne i podstawowe media ale ciągle tłumaczyła się jakimiś problemami rodzinnymi i finansowymi staraliśmy się ta kobietę zrozumieć i dawalismy jej wiele szans na splate długu. .szliśmy jej na rękę ale ona nas po prostu robiła w przysłowiowego balona. Wreszcie opuściła mieszkanie ale zostawiła je w ruinie chciałabym ostrzedz wszystkich wynajmujących przed nią. Chciałabym bardzo opublikować zdjęcia naszego mieszkania żeby pokazać jak pseudo biedne kobiety zostawiają chlewni i zniszczenia.
  Teraz nas czeka jeszcze proces odzyskania długów i nie opuszczę tej obzydliwej osobie bo za same straty moralne powinna zapłacić .

 23. Anna z Lodzi says:

  Drogi anonimowe oczrniasz i ganisz ludzi co wyjechali z własnego kraju aby zapewnić własnym dzieciom lepsze byt. A drugi Polak w kraju pasozytuje na nim i żeruje udając że jest taki biedny i nie może nic zrobić z własnym życiem. Jak jesteś taki mądry drogi anonimowe bo nawet Cię nie stać na honor aby się podpisać to się nie wypowiadaj źle na temat ludzi ciężko pracujących za granicą który muszą znosić niejednokrotnie niedole na obczyźnie bo to chyba Tobie wystaje słoma z butów .

 24. Edyta z Krakowa says:

  Mam pytanie co byście zrobili wynajmuje z córką mieszkanie od 10 lat na umowę ustna place terminowo dostalam wypowiedzenie w czasie kiedy przebywałam w szpitalu mam się wyprowadzić jak to okreslila max do 1,5 miesiąca z tym że mojej leczenie szpitalne potrwa 3 miesiące około wielką pani wlascielka mieszkania powiedziała że to nie jej biznes proszę co byście zrobili na moim miejscu

 25. Michał says:

  No własnie ja jestem wsytuacji banalnej , po długim czasie płacenia nagle powstał na 2 miesiace problem i dostałem zastraszjący komentarz i grozbe za samo staniecie w swojej obronie a nigdy nie zalegałem nawet miesiąc , gdzie sie zwrócic w takiej sytuacji ? straż miejska?

 26. Kasia says:

  Witam . Wynajmuje mieszkanie wraz z 2 dzieci od znajomego który jest obecnie w Niemczech .
  Nie podpisywaliśmy umowy , wszystko załatwione słownie jednak mam smsy o tym że zgadza się wynająć mieszkanie . Mam również potwierdzenia opłaty za mieszkanie i czynsz oraz media które były wysyłane regularnie co miesiąc . Nie zalegam z czynszem . Zrobiłam remont . Kupiłam sobie swoje meble do tego mieszkania a jego stare wystawilam na śmietnik ale oczywiście się na to zgodził . Mówił że mogę zrobić z tym co chce po czym teraz wmawia że nic takiego nie miało miejsca. Każe się pakować bo jak nie wtargnie z policją . Każe usunąć się z mieszkania . Co mam robić w takiej sytuacji ? Proszę o pomoc . Jutro idę do radcy prawnego bo nie mam pojęcia co dalej 🙁

 27. Anonim says:

  Witam,mam pytanie do Pani Anny z Łodzi. Mam bardzo podobna sytuację. Niestety pasożyta mam jeszcze w mieszkaniu…. Również musiałam rozumieć, iść na rękę itd., Boję się, że sprawa będzie się długo ciągnęła. Chciałam Panią zapytać, czy proces odzyskania długu to zawsze wygrana sprawa. Dziekuje za odpowiedź. Karolina

 28. Ja says:

  Jak slysze ze matka samotnie wychowujaca jest zla matka bo nie ma pradu to mnie chuj strzela Wy wszytsko wiedzacy to wy macie niedorozwoj mozgu chyba jak uwazacie ze pokoj wynajmiesz za 500 zl z dzieckiem.Puknijcie sie w te wasze cymbalskie lby.Przepraszam normalne osoby za uzycie nie cenzurowanego jezyka ale gowno widzieli w dupie byli i tyle w temacie.Temat nie na temat lol

 29. Ja says:

  Wynajmuje mieszkanie na czas określony – jestem właścicielem. Niedługo kończy się okres wynajmu. Kaucja ma być oddana tak jak jest w umowie. Mój wynajmujący twierdzi jednak, że mu jej nie oddam i kazal zrobić to wcześniej. Wychodzi na to, że to ja jestem złodziejem. Gdy się nie zgodziłem wyrzucił mnie z domu. Nie wiem czy nie nabił mi ogrzewania, liczników. Co mam zrobić? Wynajmujący ma chyba problemy psychiczne, jego napady agresji są przerażające.

 30. Anonim says:

  Witam wszystkich !!
  A wiec niech zyje DEMOKRACJA I CALY Z TYM ZWIAZANY BURDEL !!
  Kiedy wreszcie skonczy sie ta litosc a jednoczesnie WIELKA NIESPRAWIEDLIWOSC.
  Dlaczego jedni ciezko pracuja aby COS MIEC….a drudzy GOLODUPCY,LENIE,zwyczajnie wykorzystuja zwyczaje i przepisy idiotycznej demokracji.
  Kiedy to sie skonczy !!!!!

 31. Ania says:

  Przykro się czyta niektóre wpisy. Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia i to jest szczera prawda. Straszne jest to że ludzie nie mają na podstawowe rzeczy, opłaty, bardzo szkoda takich ludzi, którym się życie tak źle poukładało (oczywiście nie mówię o pasożytach którzy żerują na innych), ale straszne jest również to że ktoś ma własne mieszkanie i nie może o nim decydować bo ktoś nie chce się usunąć. Ja chyba nigdy nie wynajmę swojego, bo nie wyobrażam sobie ze ktoś mieszka, nie płaci i jeszcze dewastuje moje mieszkanie.

 32. Elka says:

  Od 4lat wynajmuje mieszkanie(mieszkam wraz z dziećmi) niestety bez umowy, niezalegam z płatnościami bo opłata za mieszkanie itp.. stoi na pierwszym miejscu.Wlascicielka telefonicznie poinformowała mnie, że chce sprzedać mieszkanie. Mój problem polega na tym że miejscowość w której mieszkam jest mała i na chwilę obecną brak mieszkań do wynajęcia.Mam tu pracę, dzieci szkołę a czas na wyprowadzke koniec czerwca. Niemam tu rodziny u której mogłabym się zatrzymać, Niewiem co mam zrobić, czas leci i żadnego widoku na stancję.

 33. Anonim says:

  Tym ,,MĄDRALIŃSKIM” życzę tylko , żeby im życiedopierdoliło, tak jak mojej siostrze. Ci ,,gorszego sortu” dla rodziny, najbliższych, będą wiwdzieli o co mo chodzi. Pozdrawiam serdecznie tych gorszych w rodzinie. Wytrwania

 34. Oliwia says:

  Witam, czy jeśli zmienia się administracja budynku, umowę mam do 2024, jak również posiadam lekka niepełnosprawność, czy mogę być spokojna jeśli firmie bądź nowemu właścicielowi zachciałoby się nas wyrzucać o lokal zastępczy?

 35. Magda says:

  Witam mam pytanie czy właściciel moze nam wypowiedziec umowe choc jest ona na czas okreslony? Przyczyna jest iz nie placimy czynszu na poczatku miesiaca tylko na koniec miesiaca niestety tak dopiero dostejemy wyplate.

 36. Karol1986 says:

  Wynajmowalem mieszkanie na czas określony. Na 3 miesiące. Umowa nie została dalej przedłużona. O czym został lokator poinformowany jak również o tym, że do końca miesiąca ma opuścić lokal ( zajmuje go teraz bez umowy od poczatku miesiąca do teraz )bo zajmuje go bezprawnie jako dziki lokator.
  Co mam zrobić z tym lokatora który nie chce się wynieść? Nie robi nic w Tym kierunku .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.