Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Oświetlenie w mieszkaniu

żarówki ledowe

tarczas/bigstockphoto.com

Oświetlenie mieszkania jest bardzo ważnym elementem wpływającym na komfort użytkowania nieruchomości. Odpowiednie światło determinuje nastrój pomieszczeń, dodaje im uroku i specyficznej atmosfery.

Na rynku dostępnych jest wiele propozycji oświetlenia, które można swobodnie dobrać do preferencji użytkowników. Warto mieć na uwadze kolor ścian, wielkość mieszkania, jego usytuowanie względem stron świata, a także przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń. Inne światło będzie optymalne do pokoju dziecięcego i miejsca przeznaczonego do pracy, a inne do sypialni, czy miejsca wypoczynku.

Energooszczędność stanowi ważną kwestią projektowania rodzaju oświetlenia w mieszkaniu. Nowa technologia LED (Light Emitting Diode) oprócz obniżenia rachunków za energię, pozwala na optymalne oświetlenie pomieszczenia, ale także interesującą aranżację. Rozwiązanie to umożliwia modelowanie kąta padania i koloru światła. Zaletą oświetlenia typu LED jest możliwość zamontowania diod LED w prawie każdym z pomieszczeń mieszkania (kuchni, salonie, łazience). Możliwe jest także wykorzystanie tego typu oświetlenia do dekoracji wnęk, szaf, półek, luster czy schodów.

Decydując się na wybór oświetlenia LED, należy określić cele (przeznaczenie) danego pomieszczenia. Projektując miejsce do pracy lepiej zdecydować się na białe światło, z kolei aranżując salon, bądź pokój dziecięcy można wykorzystać dostępne kolorowe oświetlenie LED, które dla dodatkowego uatrakcyjnienia można umieścić pod meblami lub parapetami. Podczas planowania instalacji LED w mieszkaniu warto rozsądnie rozmieszczać punkty świetlne w pomieszczeniu. Ich nadmiar może męczyć wzrok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.