Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Osiedle Nowe Pobiedziska

Statystyki z branży nieruchomości wskazują wzrost cen w większości polskich miast. Pomimo podwyżek – klientów nie brakuje. Dlatego stale powstają nowe inwestycje mieszkaniowe, dzięki którym zwiększa się dostępność do nowoczesnych lokali mieszkalnych. Zauważalnym trendem jest także budowa osiedli mieszkalnych nieopodal dużych aglomeracji. Przykładem takiej inwestycji jest kameralne osiedle Zielone Pobiedziska, które powstanie kilkadziesiąt kilometrów od Poznania.

Nowe mieszkania są już w sprzedaży. Budować je będzie firma Agrobex, dla której to już kolejna taka inwestycja w tym regionie. W planach jest wybudowanie czterech budynków wielorodzinnych, gdzie łącznie dostępnych będzie 60 funkcjonalnych mieszkań. Osiedle powstanie w Pobiedziskach, przy ulicy Kutrzeby. Zabudowa o kameralnym charakterze ma zachęcić rodziny z dziećmi do osiedlenia się właśnie w tym miejscu. Wszystkie budynki będą składać się z trzech kondygnacji. W każdy z czterech zaplanowanych budynków zostanie przygotowanie 15 komfortowych mieszkań o powierzchni od 40 do 57 metrów kwadratowych.

Wykonawca przygotowuje lokale w stanie surowym, by przyszły właściciel dopasował aranżację do własnych potrzeb. Dwu lub trzypokojowe mieszkania stanowią wygodną opcję mieszkaniową dla rodzin z dziećmi. Poza tym nieruchomości na parterze posiadać będą przydomowe ogródki, a lokale na piętrach – bardzo przestronne balkony. Dzięki temu będzie można miło spędzać czas na świeżym powietrzu. Na terenie całego osiedla mają też powstać place zabaw na dzieci oraz zielone boiska i ścieżki rekracyjne. W planach są też udogodnienia infrastrukturalne jak miejsce postojowe czy poszerzone chodniki.

Budowa osiedla Zielone Pobiedziska składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejność wbudowany zostanie budynek A, który ma być gotowy do końca 2019 roku. Następną częścią realizacji inwestycji będzie budowa budynku B – w drugim kwartale 2020 roku. Pozostałe konstrukcje będą realizowane w kolejnych latach. Wykonawca zapowiada, że średnia cena za metr kwadratowy oscylować będzie w granicach 4,6 tys. zł.

Usytuowanie osiedla ma zachęcać do zakupu osoby pracujące w Poznaniu, ale szukające małomiasteczkowego klimatu i spokoju. Łatwy dojazd z Pobiedzisk do Poznania umożliwia popularna droga na Gniezno oraz niedawno udostępniona trasa S5. Podróż samochodem zajmuje niewiele ponad pół godzin. Jeszcze szybciej, bo około 25 minut będzie pociągiem, który regularnie kursuje na tej trasie.

Jednak najuważniejszym atutem tej lokalizacji jest malowniczość terenu. Otoczeniu bujnych lasów i jezior sprawia, że można przez cały rok cieszyć z rodzinnych spacerów i wypraw rowerowych. Ponadto w pobliskiej odległości od inwestycji Nowe Pobiedziska funkcjonują sklepy, apteki, przedszkola, szkoły, placówki medyczne, punkty usługowe czy restauracje, co zapewnia wygodę życia bez konieczność częstego podróżowania do większego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.