Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Nowa 5 Dzielnica (Kraków)

W jednej z najbardziej rozpoznawalnych części Krakowa – dzielnicy Krawodrza powstaje inwestycja budowlana Nowa 5 Dzielnica. Rozpoczął się właśnie II etap jej budowy.

Nowa 5 Dzielnica powstaje u zbiegu ulic Wrocławskiej i Racławickiej, czyli w samym centrum Krakowa. Jest to niewątpliwy atut inwestycji, gdyż znajdują się tu liczne ciągi komunikacyjne, szkoły, przedszkola i lokale użytkowe, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających mieszkańców. Dodatkowo w bliskim sąsiedztwie znajduje się Stare Miasto. O doskonałej lokalizacji Nowej 5 Dzielnicy może świadczyć chociażby to, że tę część Krakowa zamieszkuje już ok. 35. tysięcy mieszkańców.

Osiedle powstawać będzie w kilku etapach. Znajdą się tu zarówno budynki mieszkalne, jak i lokale usługowo-handlowe umiejscowione w części parterowej budynków, co ma zapewnić większą dostępność dla klientów. Na terenie osiedla powstanie także przedszkole, trzy bezpieczne place zabaw oraz ogrodzony wybieg dla psów.

Prestiżowe mieszkania usytuowane będą w budynkach o kaskadowej zabudowie. Najwyższy blok liczyć będzie 9 pięter. Zainteresowani kupnem lokalu będą mieli do wyboru zarówno małe i przytulne mieszkanka z balkonami, jak i komfortowe apartamenty typu penthouse. Dodatkowo apartamenty znajdujące się na najwyższych kondygnacjach będą wyposażone w przestronne tarasy, z których będzie można podziwiać panoramę Krakowa. Lokale o zróżnicowanych metrażach pozwolą przyszłym mieszkańcom na dowolną aranżację przestrzeni. Czytelny podział na strefy dzienne, kuchnie, ustawne salony i sypialnie oraz znakomite doświetlenie pomieszczeń to główne atuty komfortowych mieszkań. Ponadto w budynkach usytuowane zostaną szybkie i ciche windy – nawet po dwie na jedną klatkę – które dowiozą mieszkańców bezpośrednio do dwupoziomowej hali garażowej.

Jak zapewnia inwestor architektura powstającego kompleksu mieszkalnego będzie idealnie współgrała z krajobrazem okolicy. Będzie to połączenie nowoczesnego stylu z tradycyjnymi wzorcami. Dbałość o najmniejsze detale ma sprawić, że życie mieszkańców nowego osiedla stanie się wygodne i bezpieczne. Ale nie tylko. Osiedle zostało tak zaprojektowane, aby zaspokoić niemal wszystkie potrzeby przyszłych mieszkańców. W wewnętrznej części osiedla ma powstać strefa wypoczynkowa, na która mają się składać klimatycznie oświetlone alejki spacerowe i mnóstwo zieleni. Będzie to idealne miejsce, aby odpocząć po ciężkim dniu w pracy lub spędzić aktywnie czas z najbliższymi na świeżym powietrzu.

Mówiąc o powstającej inwestycji nie sposób również wspomnieć o eleganckim wykończeniu klatek schodowych, nowoczesnej elewacji w stonowanej kolorystyce i dużych przeszkleniach. Istotne jest również to, że deweloper pomyślał o posiadaczach samochodów. Nie tylko do każdego mieszkania przynależeć będzie miejsce parkingowe, ale również znajdą się parkingi dla gości. Z kolei wielbiciele dwóch kółek oraz matki z dziećmi otrzymają specjalne pomieszczenia do przechowywania rowerów i wózków dziecięcych. Cały teren wokół budynków będzie monitorowany przez 24 godziny na dobę, co na pewno znacząco wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców.

Po zakończeniu pierwszego etapu inwestycji do sprzedaży trafiło 600 mieszkań o powierzchni od 60 do 1200 metrów kwadratowych. Obecnie trwa II etap. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na 2022 r. Łącznie ma powstać 1450 mieszkań.

Gwarantem wysokiej jakości materiałów użytych przy budowie mieszkań w Nowej 5 Dzielnicy jest CNT SA., firma budowlana z blisko 50-letnim doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.