Wizualizacja osiedla niskich budynków wielorodzinnych

Nowa inwestycja w Gdańsku o nazwie Wiśniowa Aleja jest już w sprzedaży. Co ciekawe osiedle powstaje przy ulicy Czereśniowej w dzielnicy Ujeścisko. Jego nazwa związana jest w drzewami wiśniowymi, które wykonawca zdeklarował się zasadzić na osiedlu, by mieszkańcy mogli cieszyć się cudownym widokiem i zapachem wiśniowych kwiatów. Za realizację kompleksu odpowiada deweloper Robyg. Natomiast koncepcja architektoniczna powstała w pracowni SIM Architekci. Pierwsze mieszkania mają być gotowe w czwartym kwartale 2023 roku.

Osiedle składać się będzie z sześciu trzypiętrowych budynków, w których łącznie powstanie aż 200 lokali mieszkalnych. Różnorodny metraż od 27 do 85 metrów kwadratowych sprawdzi się na trójmiejskim rynku. Atutem kompleksu jest też jego lokalizacja w rozwojowej dzielnicy stolicy Pomorza z pełnym dostępem do miejskiej infrastruktury. W pobliżu znajdują się różne sklepy i punktu usługowe oraz żłobek, przedszkole, szkoła i przychodnia medyczna. Do centrum Gdańska można dojechać za sprawą kilku linii tramwajowych i autobusowych. Dogodny dojazd jest również na Obwodnicę Trójmiasta. Ze względu na dużą mobilność mieszkańców Trójmiasta na osiedlu powstaną podziemne hale garażowe oraz parkingi zewnętrze, aby zapewnić ponad 200 miejsc postojowych dla mieszkańców.

Wykonawca uwzględnił w projekcie również otoczenie budynków, które ma sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Powstaną ogrody deszczowe, alejki spacerowe oraz kolorowy plac zabaw. Cały kompleks będzie monitorowany oraz wyposażony w system wideodomofonów. Na parkingu dostępna będzie stacja do ładowania samochodów elektrycznych, a na dachach zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, by obniżyć koszty energii wspólnej. Wszystkie mieszkania posiadać będą przestronne balkony, a panoramiczne okna zapewnia dużo naturalnego świata. Ułatwieniem dla rodzin z małymi dziećmi będą szerokie windy oraz wózkarnia na parterze. Dodatkowo, deweloper w cenie mieszkania zapewnia system Smart House by Keemple, dzięki któremu zdalnie będzie można sterować oświetleniem, urządzeniami elektronicznymi oraz systemem bezpieczeństwa.

Grupa Robyg zapowiada ukończenie pierwszego etapu pod koniec 2023 roku. Mieszkania będą oferowane w stanie deweloperskim. Średni koszt nieruchomości to 10,5 tys. za metr kwadratowy. W sprzedaży są już pierwsze lokale mieszkalne, za które trzeba zapłacić od 311 do niemal miliona złotych. Takie stawki w Gdańsku to już standard. Wynikają one z stale dużego zainteresowania mieszkaniami w Trójmieście, zwłaszcza w dzielnicach z łatwym dojazdem do centrum.

INFORMACJE:

Nazwa: Wiśniowa Aleja

Miejscowość: Gdańsk

Dzielnica / Ulica: Ujeścisko / ul. Czereśniowa

Termin oddania: koniec 2023

Deweloper: Robyg

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać