Wizualizacja nowoczesnego osiedla bloków mieszkalnych

 

Luksus wkrótce zawita do centrum Katowic. Wszystko za sprawą nowoczesnej i bardzo ekskluzywnej inwestycji, która powstanie przy ul. Kozielskiej, czyli na terenie pozornie mało atrakcyjnym, bo blisko torów kolejkowych. Wykonawca chce jednak stworzyć w tym miejscu wyjątkowy kompleks, który będzie wizytówką miasta. Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada wielokrotnie nagradzany architekt, Maciej Franta. Pierwszy etap nowoczesne osiedle VIDOK ma być gotowy najprawdopodobniej już w 2024 roku.

Teren, znajdujący się pomiędzy ul. Kozielską a torami kolejowymi, to pusty plac, niewykorzystywany od lat. Wcześniej stała tu miejska rzeźnia, którą wyburzono kilkadziesiąt lat temu. Zaniedbana, ale pusta działka to atrakcyjna opcja dla dewelopera Antrans Invest, który dostrzegł potencjał tego miejsca i niebawem rozpocznie pierwsze prace budowlane. Firma, z siedzibą w Olkuszu, do tej pory budowała osiedla w Jaworznie, Siemianowicach Śląskich i Chorzowie.

Mało zachęcający teren w piękne miejsce przeistoczył bardzo znany i ceniony architekt Maciej Franta, który otrzymał szereg wyróżnień za swój ostatni budynek Villa Reden w Chorzowie. Pozornie ulica Kozielska kojarzy się z hałasem przejeżdżających pociągów i pobliskim cmentarzem żydowskim. Takie zestawienie nie brzmi atrakcyjnie dla przyszłych mieszkańców osiedla. Jednak jak przekonują wykonawcy – pociągi są mało uciążliwe, a bliskość cmentarz zapewnia ciszę i spokój, o którą w centrum ogromnej aglomeracji niezwykle ciężko. Ponadto z nowych mieszkań będzie można podziwiać piękną panoramę miasta – na tę nowoczesną jego część ze szklanymi biurowcami.

Osiedle Vidok zostanie wzbogacone o zielone otoczenie budynków i przestronne tarasy, które będzie można zaaranżować na mini ogrody. Kompleks składać się będzie z trzech dziesięciokondygnacyjnych budynków, w których powstanie ponad 200 komfortowych lokali mieszkalnych. Różnorodny metraż od 26 do nawet 120 metrów kwadratowych sprawdzi się dla różnych grup klientów. O poczucie bezpieczeństwa mieszkańców zadba całodobowy monitoring. W podziemnych halach garażowych dostępne będą stacje do ładowania samochodów eklektycznych. Co ważne, wszystkie mieszkania posiadać będą ogrzewanie podłogowe oraz specjalne wygłuszone drzwi wejściowe i okna. Aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z dwóch pierwszych budynków. Na parterze zaplanowano kilka lokali usługowych, które mogą być wykorzystane pod sklep czy lokal gastronomiczny. Cena za metr nieruchomości oscyluje w granicach 8-9 tys. złotych. Data ukończenia inwestycji nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej pierwsze mieszkania zostaną odebrane pod koniec 2024 roku.

INFORMACJE:

Nazwa: Osiedle VIDOK

Miejscowość: Katowice

Dzielnica / Ulica: Śródmieście / ul. Kozielska

Termin oddania: 2024

Deweloper: ANTRANS INVEST

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać