Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Jak zaaranżować mieszkanie dla bezdzietnej pary?

Jeśli zależy nam na szybkim znalezieniu dobrego najemcy, to remont i odpowiednia aranżacja mieszkania pod kątem potrzeb potencjalnych wynajmujących będą kluczem do sukcesu.

Już przy urządzaniu mieszkania warto założyć, kto będzie klientem docelowym i dopasować je do konkretnych potrzeb. W poniższym artykule radzimy, jak zaaranżować mieszkanie dla bezdzietnej pary na przykładzie mieszkania 2-pokojowego.

Często właściciele mieszkań na wynajem popełniają podstawowe błędy – zbieranina starych mebli, pstrokate ściany, zniszczone wnętrza. Takie oferty czekają na najemców długie miesiące. A tak niewiele trzeba, by stworzyć komfortową przestrzeń, miłą już na pierwszy rzut oka. Do tego nie trzeba urządzać mieszkania od A do Z. Można uniknąć dużych wydatków, a jednocześnie dać możliwość najemcy choć częściowego urządzenia lokum we własnym stylu.

Kolor ścian

W mieszkaniach przeznaczonych pod wynajem sprawdza się biały kolor ścian. Dzięki bieli mieszkanie wydaje się jasne i przestronne, a jej uniwersalność współgra z nowym wystrojem i gustami najemców. Jasnym pomieszczeniom można nadać charakter dzięki mocniejszym akcentom kolorystycznym dodatków (tkaniny, meble, rolety).

Urządzanie salonu

Jeśli chcemy wynająć 2-pokojowe mieszkanie parze, jeden z pokoi powinien pełnić funkcję pokoju dziennego, a drugi sypialni.

Podstawą dobrze wyposażonego salonu bezdzietnej pary będzie duża, wygodna, rozkładana kanapą, mały podręczny stolik kawowy, szafka TV, regały, dobre oświetlenie górne i dyskretne oświetlenie dodatkowe (np. lampa podłogowa). Dobrze, jeśli znajdzie się miejsce na duży stół z wygodnymi krzesłami. Dodatkowym plusem będzie, jeśli uda się w pokoju wygospodarować dodatkowo kącik do pracy.

Aranżacja sypialni

Tu najważniejszym elementem jest łoże – duże, wygodne i solidnie wykonane. Do tego przestronna szafa, regał na książki bądź inne drobne rzeczy, a także dodatkowa komoda. Całości dopełni dyskretne oświetlenie i rolety zaciemniające.

Urządzanie kuchni

Większość wynajmujących zwraca uwagę głównie na stan kuchni i łazienki, warto wiec się na nich skupić. Kuchnia powinna być kompletnie wyposażona. Bez lodówki, kuchenki czy kompletu naczyń mogą być problemy ze znalezieniem najemcy. W aranżacji kuchni najlepiej stosować tradycyjne, uniwersalne rozwiązania, które będą satysfakcjonujące dla większości najemców – brak krzykliwych kolorów, pojemne meble, solidne blaty, niezbędne sprzęty agd, mały stół i krzesła do szybkiego spożywania posiłków. Do tego płytki na ścianach i podłodze pozwalające na łatwe utrzymanie czystości. Jeśli w kuchni znajdują się stare szafki, wystarczy je nieco odświeżyć, by nadać im nowego wyglądu.

Aranżacja łazienki

W łazience sprawdzą się minimalistyczne aranżacje, estetyczne (niekoniecznie drogie) płytki w stonowanych kolorach, duże lustro i trwała armatura, solidna kabina prysznicowa lub, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, wygodna wanna (np. rogowa). Do tego pralka, małe półki oraz szafki na drobiazgi.

Kawalerka

Jeśli dla pary urządzamy kawalerkę, aranżacja musi być na tyle uniwersalna, żeby wykorzystać pokój zarówno do odpoczynku, jak i pracy. Jeśli jest to możliwe ze względu na metraż, warto wydzielić takie strefy. Tutaj sprawdzi się najlepiej rozkładane łóżko, które będzie pełnić zarówno rolę kanapy, jak i łóżka sypialnianego. Do tego jak najlepsze zagospodarowanie przestrzeni pod kątem przechowywania rzeczy, jednak z umiarem, by nie zabierać całej dostępnej przestrzeni (niezbyt masywne regały i szafy w zabudowie, biurko i fotel, stolik kawowy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.