Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Dorzecze Legnickiej (Wrocław)

We Wrocławiu realizowana jest ciekawa inwestycja wielomieszkaniowa o nazwie Dorzecze Legnickiej. Rozpoczęły się prace budowlane już w drugim etapie, które przyniosą ponad 140 nowych mieszkań. W ten sposób przy ulicy Małopanewskiej wybudowane zostanie osiedlem oferujące aż 640 komfortowych lokali mieszkalnych, które pozwolą wielu mieszkańcom Wrocławia zapewnić sobie wymarzony dom dla całej rodziny.

Realizacja inwestycji Dorzecze Legnickie, za którą opowiada firma Vantage Development, rozpoczęła się w 2017 roku. Niezbędne jest przygotowanie odpowiedniej infrastruktury technicznej oraz budowa drogi dojazdowej do osiedla. Aktualnie wykonawca zajmuje się budową 142 mieszkań o łącznej powierzchni 7248 metrów kwadratowych. Mają być one gotowe w ciągu roku. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 29 mln złotych. Osiedle Dorzecze Legnickie składać się będzie z kilku, sześciopiętrowych budynków, w których łącznie dostępnych będzie 640 mieszkań o różnej powierzchni. Dzięki temu zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby samotne będą mogły skorzystać z oferty. Dostępne będą małe kawalerki oraz wielopokojowe mieszkania o powierzchni od 26 mkw do 98 metrów kwadratowych.

Wykonawca zamierza stworzyć eleganckie i nowoczesne budynki, które będą ciekawie wykończone również w środku. Mają bowiem się pojawić specjalne dekoracje nawiązujące do przyrody dolnośląskich dopływów Odry. To właśnie rzeka oraz jest naturalne zasoby są motywem przewodnim, jaki architekci wykorzystali przy projektowaniu osiedla. Inspiracja nie jest przypadkowa, bo nawet nazwy sąsiednich ulic związane są z nazwami dopływów Odry, które stanowią popularnych cel weekendowych wycieczek. Dlatego też nowe osiedle będzie posiadać mnóstwo zielni. Między budynkami zaplanowano zielone skwery, które będą bujnie zagospodarowane nietypową wodną roślinnością. Ponadto w granicy osiedla ma być dostępna ścieżka edukacyjna związana z regionalną florą i fauną, nowoczesne ławeczki do odpoczynku oraz przestronne place zabaw dla najmłodszych mieszkańców Dorzecza Legnickiej.

Osiedle Dorzecze Legnickie to komfortowe budynki w przyjaznym klimacie. Jasna elewacja w połączeniu z czerwoną cegła tworzy atrakcyjne i modne zestawienie. Przestronne okna gwarantuje wiele cennego światło, a przestronne balkony zapewniają miejsce do podziwiania okolicznych terenów miasta. Ulica Legnicka stanowi ważną trasę w całej zachodniej części Wrocławia. Odchodzą stąd najważniejsze komunikacyjne arterie, dzięki którym można dojechać do wszystkich ważnych miejsc stolicy Dolnego Śląska. To niewątpliwie duży atut inwestycji, bo nowi mieszkańcy osiedla będą mogli swobodnie poruszać się po mieście i korzystać ze wszelkich uroków miasta. Poza tym w pobliżu znajdują się niezbędne sklepy, punkty usługowe, szkoły i ośrodki medyczne. Średnio za metr kwadratowy mieszkania na osiedlu Dorzecze Legnickie trzeba zapłacić 7 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.