Wizualizacja osiedla bloków mieszkalnych

Branża nieruchomości znalazła się w trudnej sytuacji. Po latach rekordowych wyników przyszła zapaść. Drogie kredyty mieszkaniowe i wysoka inflacja sprawiły, że zdecydowanie mniej osób stać po prostu na zakup mieszkania, zwłaszcza z rynku deweloperskiego. Właśnie dlatego część firm rezygnuje z budowania luksusowych osiedli w większych aglomeracjach. Obecnie najbezpieczniejszą opcją są tradycyjne bloki w mniejszych miejscowościach. Przykładem takiego kompleksu jest Vidok Residence w Trzebini, który oferować będzie z balkonów widok na Beskidy i Tatry. Za jego realizację odpowiada spółka Vidok Investment.

Początkowo osiedle z widokiem na Tatry miało być realizowane w wersji premium. Jednak w dobie rosnących cen materiałów budowlanych zrezygnowano z tej koncepcji. Atrakcyjne i przystępne cenowo mieszkania, za które trzeba będzie zapłacić około 7 tys. złotych mogą również skusić mieszkańców Krakowa i okolic. Trzebinia staje się dalszą sypialnią Karkowa, a ceny nieruchomości w tym mieście są dwukrotnie niższe niż w stolicy Małopolski. Za 30-metrowy lokal trzeba zapłacić tylko 200 tysięcy, co stanowi dobry sposób na ulokowanie oszczędności. Gotówka trzymana na koncie tylko traci na wartości, dlatego zakup niewielkiego i niedrogiego mieszkania to dobra inwestycja.

Ogromnym atutem Vidok Residence w Trzebini będzie widok na polskie góry, które będzie można podziwiać w dni o dobrej widoczności. W skład kompleksu wejdzie 8 budynków. Wszystkie liczyć będą aż 7 pięter i zapewnią ponad 400 komfortowych lokali mieszkalnych. Pierwszy 56 ma być gotowych pod koniec 2023 roku. Mieszkania o powierzchni od 30 do 70 metrów kwadratowych sprawdzą się zarówno dla rodzin, jak i pod wynajem. Lokalizacja pomiędzy Krakowem a Katowice daje też szerokie grono klientów. Dojazd do Krakowa z Trzebini trwa około 40 min, do Katowic około godzinę, więc można bez większych problemów pogodzić to z pracą w jednym z większych miast obu aglomeracji.

Wykonawca zaplanował na parterach lokale usługowe, gdzie będą mogły powstać różne punkty gastronomiczne i usługowe oraz sklepy, przedszkole, żłobek. Do dyspozycji lokatorów będzie parking podziemny ze stacjami do ładowania samochód elektrycznych oraz komórki lokatorskie. Osiedle będzie połączone do miejskiej sieci ciepłowniczej, ale dachach zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna, która będzie produkować prąd na potrzeby oświetlenia części wspólnych i zasilania urządzeń technicznych. Osiedle będzie też miało charakter kompleksu zamkniętego, aby jego mieszkańcy czuli się w pełni bezpiecznie.

INFORMACJE:

Nazwa: Vidok Residence

Miejscowość: Trzebinia

Dzielnica / Ulica: – / ul. Miłoszowska

Termin oddania: 2023

Deweloper: Krisbud Sp. z o.o.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać