Nowe inwestycje mieszkaniowe

Osiedle Prolog (Olsztyn)

Wizualizacja nowoczesnego bloku mieszkalnego

Olsztyn to miasto, w którym stale przybywa mieszkańców. Osoby zamieszkujące okoliczne miejscowości chętnie migrują do rozwojowej stolicy Warmii i Mazur. Z tego względu zapotrzebowanie na nowe mieszkania zawsze jest duże i niezbędne są nowe inwestycje budowlane. Kolejne osiedle zaplanowano w północnej części miasta. Osiedle o nazwie Prolog zrealizuje trójmiejski deweloper Inpro, dla którego będzie to pierwszy projekt w Olsztynie.

Nowe osiedle powstanie przy ulicy Cichej w dzielnicy Zatorze. Projekt uwzględniania budowę niemal 200 mieszkań, które powstawać będą w dwóch etapach. Zróżnicowany metraż sprawdzi się dla różnych grup klientów. W skład osiedla wejdą trzy budynki wielorodzinne, liczące po 7 pięter. W pierwszym z nich dostępnych będzie 70 mieszkań o powierzchni od 40 do 106 metrów kwadratowych. W drugim etapie realizowane będą dwa budynki, gdzie łącznie dostępnych będzie 124 lokali mieszkalnych. W tych budynkach zaplanowano dodatkowo także kompaktowe 26-metrowe kawalerki oraz lokale usługowe na parterze. Dzięki temu lokatorzy będą mieć wszystko co niezbędne w zasięgu kilku metrów.

Nowoczesna architektura z pewnością będzie zwracać uwagę w tej części miasta. Strzeliste budynki z białą elewacją i szklanymi balkonami prezentować się będą bardzo miejsko i jednocześnie elegancko. Wykonawca zaplanował, że mieszkania na najniższych kondygnacjach posiadać będą przestronne tarasy, a nieruchomości na wyższych piętrach wygodne balkony z przeszkoloną balustradą. Koncepcja architektoniczna została opracowana przez Pracownię Projektową EOS. Ponadto mieszkańcy będą mogli cieszyć się rodzinną rekreacją w zielonych strefach wypoczynkowych, które powstaną pomiędzy budynkami. Najmłodsi lokatorzy czas spędzać będą na kolorowym placu zabaw.

We wszystkich budynkach będą cichobieżne windy oraz specjalne schowki do przechowywania różnych przedmiotów, które nie mieszczą się w domach. Ponadto wszystkie budynki posiadać będą wygodne hale garażowe, w których w sumie będzie 145 miejsc parkingowych. Przewidziano też parkingi dla rowerów i miejsce do ich konserwacji. Na zewnątrz wykonawca zaplanował dodatkowy parking, gdzie będzie aż 144 stanowisk postojowych oraz niezwykle pomocny paczkomat. Co ważne, mieszkańcy Osiedla Prolog będą mieć własne stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Pierwszy etap osiedla ma być ukończony już w sierpniu 2024 roku, a drugi rok później. Cena za metr kwadratowy nieruchomości oscyluje w graniach 7 tys. złotych. Sprzedaż pierwszych mieszkań już się rozpoczęła.

INFORMACJE:

Nazwa: Osiedle Prolog

Miejscowość: Olsztyn

Dzielnica / Ulica: Zatorze / ul. Cicha

Termin oddania: Etap I – sierpień 2024, Etap II – sierpień 2025

Deweloper: INPRO S.A.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać