Nowe inwestycje mieszkaniowe

STO10 Chylońska (Gdynia)

W ostatnim czasie pojawiło się kilku inwestorów zainteresowanych rozbudową Chyloni oraz Cisowej. Przykładem jest osiedle Sto10 Chylońska, którego pierwszy etap już się zakończył i trwają prace budowlane przy kolejnych budynkach. Niskie ceny za metr kwadratowych jak na gdyńskie realia okazują się być dużym wabikiem na klientów, którzy chętnie decydują się na zakup nowej nieruchomości w Chyloni. Za realizację osiedla odpowiada deweloper TPS Reapolis.

Dużym atutem jest rozwinięta infrastruktura, bo w pobliżu bloków znajduje się wiele marketów spożywczych, banków, punktów medycznych czy żłobków, przedszkoli oraz różnych szkół. Dojazd do centrum miasta trwa kilkanaście minut samochodem, a kilka minut pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej, którego stacja znajduje się tuż obok osiedla. Przy dworcu kolejowych znajduje się również pętla autobusowa, dlatego z Chyloni bardzo łatwo dojechać w każde miejsce w Gdyni.

Osiedla Sto10 Chylońska składać się będzie z czterech budynków wielorodzinnych, w których zaplanowano na parterze lokale usługowe i handlowe. Pierwszy budynek został oddany do użytku pół roku temu i oferuje 108 mieszkań. W kolejnym bloku będzie o jedno mieszkanie mniej i termin jego realizacji wyznaczono na koniec 2022 roku. Różnorodny metraż od 30 do 77 metrów kwadratowych sprawdzi się zarówno dla singli, jak i dla rodzin. Wszystkie lokale wyposażone są w przestronne balkony bądź tarasy i panoramiczne okna, co zapewnia dużo naturalnego światła w mieszkaniach.

Ośmiokondygnacyjne budynki posiadają dwupoziomową podziemną halę garażową, aby lokatorzy mogli swobodnie parkować. Ponadto do dyspozycji mieszkańców są cichobieżne windy, komórki lokatorskie oraz parkingi rowerowe i wózkarnia. Natomiast na świeżym powietrzu powstała strefa do ćwiczeń ze specjalnymi przyrządami oraz wiata do sąsiedzkich spotkań, a dla młodszych mieszkańców – ścianka wspinaczkowa, place zabaw, stref kreatywnych gier podwórkowych i tor do nauki jazdy na rowerze. W projekcie jest także budowa osiedlowego dziedzińca z kojącą zielenią.

Projekt architektoniczny osiedle został opracowany w pracowni Roark Studio. Wszystkie budynki cechuje prosta bryła oraz jasna elewacja i subtelne dekoracje. Na dachach zaplanowano imponujące trasy dla mieszkańców ostatniego piętra. Cena za metr kwadratowy mieszkania rozpoczyna się od 7,5 tys. złotych, czyli znacznie mniej niż za nieruchomości w centralnych dzielnicach Gdyni. Tam stawki za lokale deweloperskie rozpoczynają się od 10 tys. złotych. Natomiast na Chyloni dwupokojowe mieszkanie można już kupić za 325 tys. złotych. Takie warunki cenowe sprawiają, że chętnych na zakup nie brakuje.

INFORMACJE:

Nazwa: STO10 Chylońska

Miejscowość: Gdynia

Dzielnica / Ulica: Chylonia / ul. Chylońska

Termin oddania: I etap oddany, II etap na koniec 2022

Deweloper: TPS Reapolis

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać