Wizualizacja osiedla bloków mieszkalnych z lokalami usługowymi na parterze

Szukając nowego mieszkania, ważnym argumentem jest lokalizacja. Jeśli nieruchomość znajduje się w pobliżu atrakcji turystycznych, uczelni lub ważnych szlaków komunikacyjnych znacząco zyskuje na atrakcyjności. W przypadku osiedla Dobrynów w Katowicach to bliskość Centrum Przesiadkowego Brynów stanowi bardzo duży atut przy sprzedaży mieszkań. Nowoczesny kompleks realizowany jest przez śląską firmę TDJ Estate. Pierwszy etap osiedla ma być gotowy na przełomie trzeciego i czwartego kwartału w 2023 roku.

Zapotrzebowanie na mieszkania w stolicy Śląska jest bardzo duże, dlatego w ostatnim czasie powstało wiele osiedli wielomieszkaniowych. Kolejnym będzie osiedle Dobrynów zlokalizowane, co ciekawe, w dzielnicy Brynów. Przy ul. Rzepakowej tuż obok Galerii Handlowej Libero zostanie wybudowanych aż 8 budynków, w których dostępnych będzie 404 mieszkania, 9 lokali usługowych oraz klub mieszkańca. Wykonawca w projekcie uwzględnił również przygotowanie zielonej strefy wypoczynku dla mieszkańców osiedla. Będzie ona liczyć ponad 2000 metrów kwadratowych. Nie zabraknie tam różnych placów zabaw, zewnętrznej siłowni, będzie nawet miejsce na plenerowe kino letnie.

W pierwszym etapie do użytku zostanie oddanych aż 147 mieszkań. We wszystkich trzech budynkach będą podziemne hale garażowe. Nieruchomości o różnorodnym metrażu od 26 do 114 metrów kwadratowych sprawdzą się w przypadku różnych grup klientów. Mieszkania wyposażone będą w balkon, loggie, a na parterze – w przydomowy ogródek. Ponadto wykonawca zaplanował stworzenie rowerowni wewnątrz budynków oraz parkingów dla rowerów na zewnątrz. Nie zabraknie specjalnych stacji do naprawy jednośladów oraz stojaków rowerowych. Lokatorzy do dyspozycji będą mieć także wózkownie oraz komórki lokatorskie w halach garażowych. Na zewnętrznych parkingach samochodowych pojawią się strefy do ładowania samochodów elektrycznych. Kupujący będzie mógł też skorzystać z systemu smart home, jeśli wykupi taką opcję.

Projekt architektoniczny osiedla został przygotowany w pracowni FORMA Kuberski. Jasna, niemal biała elewacja, duże okna i przeszkolone balustrady tworzą modny, miejski styl, który sprawdzi się przez wiele najbliższych lat. W pobliżu osiedla znajdują się sklepy, żłobek, przedszkole, lokale usługowe i gastronomiczne, więc wszystkie najważniejsze rzeczy można załatwić na miejscu, bez konieczności jechania do centrum Katowic. Sprzedaż nieruchomości z pierwszego etapu już się rozpoczęła. Cena za metr kwadratowy mieszkania oscyluje w graniach 8 tys. złotych, co umożliwia zakup dwupokojowego mieszkania za trochę ponad 300 tysięcy zł. Taka stawka w Katowicach z pewnością jest bardzo atrakcyjna i skusi wiele osób, które szukają mieszkania w aglomeracji śląskiej.

INFORMACJE:

Nazwa: Osiedle Dobrynów

Miejscowość: Katowice

Dzielnica / Ulica: Brynów / ul. Rzepakowa

Termin oddania: III/IV kw. 2023

Deweloper: TDJ Estate

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać