Nowe inwestycje mieszkaniowe

Mierzeja Wiślana (Kraków)

Wizualizacja nowoczesnego osiedla bloków mieszkalnych

Ogromna inwestycja realizowana jest w Krakowie. W ciągu kilku najbliższych lat ma powstać osiedle, które zapewni ponad tysiąc lokali mieszkalnych. Za jego realizację odpowiada lokalny deweloper Instal Kraków. Kompleks powstanie w sąsiedztwie zalewu Bagry, co z pewnością będzie dużym atutem dla jego mieszkańców. Pierwszy etap osiedla ma być ukończony jeszcze w tym roku, pod koniec października. Osiedle Mierzeja Wiślana to jedna z większych inwestycji, jaka jest realizowana obecnie w całej Polsce.

W skład kompleksu wejdzie kilkanaście bloków. Obecnie w budowie jest pierwszy etap, który składa się z dwóch budynków. Oba mają pięć kondygnacji i w każdym będzie 138 mieszkań o różnym metrażu. W sprzedaży dostępne są już lokale o powierzchni od 25 do nawet 75 metrów kwadratowych, więc każdy dopasuje nieruchomość do swoich potrzeb. Wszystkie lokale posiadać będą przestronne balkony z widokiem na zalew, a na parterze zaplanowano przydomowe ogródki. W standardzie deweloper zapewnia instalację bardzo wygodnego systemu SmartHome, dzięki któremu za pomocą telefonu będzie można sterować oświetleniem, roletami zewnętrznymi i innymi urządzeniami domowymi.

Osiedle Mierzeja Wiślana budowane jest w zgodzie z naturą. Ekologiczne rozwiązania mają zapewnić mieszkańcom szereg oszczędności. Wszystkie budynki wyposażone będą w nowoczesne panele fotowoltaiczne, co znacząco obniży koszty energii elektrycznej. Natomiast za sprawą zielonych dachów odprowadzanie wody deszczowej będzie wydajniejsze, a izolacyjność termiczna budynków zwiększy się. Ważną zaletą dla przyszłych lokatorów na pewno będzie fakt, że w cenie mieszkania jest wygodne miejsce postojowe w podziemnej hali garażowej. Część stanowisk będzie posiadała stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Wykonawca osiedla w projekcie uwzględnił również okoliczne tereny, które mają być wypełnione zielenią. Na dziedzińcach zaplanowane specjalne „farmy miejskie”, gdzie każdy lokator będzie mógł uprawiać swoje warzywa. Atutem jest też lokalizacja – zaciszna dzielnica z wygodnym dojazdem do centrum. W pobliżu nie brakuje przystanków autobusowych i tramwajowych. Niedaleko znajdują się także stacje kolejowe. Zaledwie 300 metrów od osiedla znajduje się Zalew Bagry, który będzie doskonałym miejscem na rodzinne spacery. W okolicy znajdują też różne sklepy, przychodnie medyczne, szkoły i przedszkola, więc wszystko to niezbędne do wygodnego zamieszkania na stałe. Cena za metr kwadratowy mieszkania na osiedlu Mierzeja Wiślana oscyluje w graniach 11,5 tys. złotych.

INFORMACJE:

Nazwa: Mierzeja Wiśalana

Miejscowość: Kraków

Dzielnica / Ulica: Podgórze / ul. Bargowa

Termin oddania: październik 2022

Deweloper: Instal Kraków

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać