Wynajem mieszkań

Jak stworzyć skuteczne ogłoszenie wynajmu mieszkania?

Skuteczne ogłoszenie wynajmu to takie, które w szybki sposób pozwoli znaleźć uczciwego wynajmującego. Na rynku wybierać obecnie można spośród wielu ofert, więc konkurencja jest spora. Jak w takim razie zredagować swoje ogłoszenie, by dotarło do jak największej liczby ludzi szukających lokum do wynajęcia?

Określ grupę docelową

Jeśli podjąłeś już decyzję na temat wynajęcia swojego mieszkania osobom trzecim, pierwszym krokiem przed wystawieniem ogłoszenia powinno być określenie właściwej grupy docelowej. To bardzo ważne, bo każda z tych grup będzie miała inne wymagania co do umeblowania, czy lokalizacji mieszkania. Dla przykładu dla studenta najlepszą lokalizacją będzie centrum miasta, w pobliżu uczelni, knajp i pubów, a rodzinie z dzieckiem bardziej przydatne będą w okolicy przedszkola i parki niż punkty usługowo-rozrywkowe. Oczywiście ta kwestia też jest bardzo ważna dla Ciebie i sam musisz zdecydować, komu powierzysz swoje lokum na czas wynajmu.

Krótki tytuł, konkretna treść

Znaczącym elementem każdej skutecznej oferty jest konkretny tytuł. Nie ma nic gorszego niż nic niewnoszący nagłówek mówiący o wszystkim i zarazem o niczym. Przeciętny użytkownik portali ogłoszeniowych spędza sporo czasu, zanim wybierze odpowiednią dla siebie ofertę, w czasie kiedy przewija kolejne ogłoszenia, istotnym jest to jak przyciągniesz go do swojego. Te kilka sekund spędzonych na czytaniu nagłówka może być decydujące. Warto pamiętać również, że jak najbardziej zwięzła, ale rzeczowa oferta oszczędza nie tylko czas drugiej strony, ale również Twój, bo jeśli rozpiszesz się na temat barwnych ścian i zamontowanych nowych klamkach w drzwiach, a nie określisz w ogłoszeniu liczby pomieszczeń, zostaniesz zasypany na wstępie niepotrzebnymi pytaniami o rozkład lokalu.

Przedstaw aktualne zdjęcia

Większość z nas to wzrokowcy, jeśli potencjalnego wynajmującego zainteresuje miniaturka zdjęcia załadowana w serwisie ogłoszeniowym, jest duża szansa, że zwróci uwagę na Twoje ogłoszenie. Zdjęcia powinny przedstawiać stan faktyczny umeblowania, to bardzo ważne, gdyż wielu właścicieli uważa to za mało istotny fakt i pokazuje zdjęcia, które nijak mają się do rzeczywistości. A szkoda, bo bardzo często są na tym stratni. Jeśli decydujesz się zrobić aktualne zdjęcia, posprzątaj przestrzeń i oczyść ze zbędnych osobistych przedmiotów. Ten zabieg pozwoli na stworzenie przejrzystych i zachęcających fotografii.

Określ jasne zasady wynajmu

Jeśli już w swoim ogłoszeniu zawrzesz konkretne informacje, choćby na temat możliwości posiadania zwierząt domowych, unikniesz w przyszłości wielu nieporozumień. To samo dotyczy opłat, jeśli wymagasz wpłaty kaucji, zawrzyj taką informację oraz jasno określ wysokość wszelkich należności wynikających z tytułu opłat za media. To świadczy nie tylko o uczciwości, ale stawia Cię w bardzo dobrym świetle jako przyszłego najemcę. Na koniec, pamiętaj o określeniu możliwości kontaktowania się z Tobą, w celu obejrzenia na żywo Twojego mieszkania. Jeśli dostępny jesteś tylko w godzinach popołudniowych, pomyśl o tym, ile możesz stracić potencjalnych zainteresowanych ofertą. Jeśli zależy Ci na szybkim znalezieniu wynajmującego, może warto pomyśleć o zaplanowaniu kilku dodatkowych dni urlopu na ten czas?

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać