Wynajem mieszkań

Jak przygotować mieszkanie, aby wynajem był opłacalny?

wynajem mieszkania
VadimGuzhva/bigstockphoto.com

Sprzedaż nieruchomości to obecnie bardzo dobry biznes. Branża ma się świetnie ze względu na panujące warunki kredytowe i bogacenie się polskiego społeczeństwa. Kolejne inwestycje mieszkaniowe realizowane są zarówno w dużych, jak i małych miastach, bo jest wysoki popyt. Szczególnie na średniej wielkości mieszkania dwupokojowe, ulokowane w dogodnych lokalizacjach. Wynika to z rozwoju rynku najmu mieszkań, które stale powiększa swoje zasięgi. Małe zyski z lokat bankowych i innych form oszczędności sprawiły, że to mieszkania stały się swoistą lokatą na przyszłość. Zakup atrakcyjnego lokalu mieszkalnego może przynosić wymierne korzyści finansowe w postaci opłaty za wynajem.

Zakup nieruchomości to tylko pierwszy krok w inwestowaniu w branże najmu mieszkań. Kolejne dotyczą przygotowania wszystkich pomieszczeń, aby wyglądały na komfortowe i nowoczesne. Później niezbędne jest zaprezentowanie lokalu na portalach z ogłoszeniami. Dobrze skonstruowana oferta oraz odpowiednio wykadrowane i ostre zdjęcia zaciekawią potencjalnych lokatorów do kontaktu i obejrzenia nieruchomości. Następnie należy wybrać rzetelnych najemców, którzy co miesiąc będą opłacać wszystkie rachunki oraz czynsz.

W przypadku tego sektora najważniejsze jest pierwsze wrażenie, które tworzy wykończenie oraz wyposażenia mieszkania. Pewne jest, iż nie da się stworzyć mieszkania pod każdy gust, ale można dopasować aranżacje do potencjalnej grupy docelowej, zwiększając tym samym szanse na szybki wynajem mieszkania. Mieszkanie w bliskiej okolicy uniwersytetu oglądać będą studenci, dlatego ważne w tym wypadku będzie stworzenie indywidualnych pokoi oraz zapewnić różnego rodzaju sprzęt małego AGD – opiekacz, toster, mikrofalówka, czajnik elektryczny. Natomiast mieszkania w centrum zainteresują bardziej singli, którzy oczekują reprezentatywnego salonu i wygodnej sypialni z dużym łóżkiem oraz funkcjonalnej kuchni.

Ustalenie profilu najemcy to bardzo ważny punkt przygotowania mieszkania pod wynajem. Jednak ze względu na swobodę przyszłych lokatorów warto zostawiać ściany w naturalnych kolorach, najlepiej białe z możliwością pomalowania na dowolny odcień wedle upodobania najemcy. Poza tym jasne mieszkanie prezentuje się czysto i przestronnie. Właściciel musi też pamiętać, aby zabrać wszystkie swoje osobiste rzeczy i pamiątki, bo może to krępować lokatorów. Na ścianach wskazane jest, aby powiesić uniwersalne pejzaże lub martwą naturę. Niezbędne jest też gruntowne sprzątanie całego mieszkania. Łazienka i kuchnia powinny być sterylnie czyste, gdyż na to szczególną uwagę zwracają kobiety. Dostępny w mieszkania sprzęt powinien być sprawny, bo w przy ewentualnym sprawdzeniu, niedziałająca pralka może zasugerować nieuczciwość właściciela. Sporą zaletą będzie dokupienie do mieszkania dodatkowych urządzeń takich jak zmywarka czy bardziej zaawansowany odkurzacz. Inwestycja dodatkowych środków finansowych w odświeżenie oraz doposażenie mieszkania może szybko się opłacić, gdy w kilka dni uda się znaleźć najemców i podpisać długoterminową umowę.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać