Stale rozwijające się miasto Gliwice wkrótce zyska nowe osiedle mieszkaniowe przy ul. Dolnej. Deweloper Activ Investment w ciągu najbliższy miesięcy chce wybudować kilka budynków mieszkalnych i stworzyć wygodną przestrzeń do mieszkania w atrakcyjnej części miasta. Osiedle Area Park ma być gotowe już pod koniec 2024 roku. Sprzedaż nieruchomości już się rozpoczęła, a pierwsze lokale znalazły już nowych właścicieli.

W skład kompleksu wyjdzie pięć niskich, tylko trzypiętrowych budynków, których realizacja podzielona jest na etapy. Pierwsze dwa, w których łącznie będą 36 mieszkania są już w budowie. Docelowo będzie ich 102. Położone w atrakcyjnym miejscu z mnóstwem zieleni z pewnością interesują mieszkańców Gliwic. Osiedle Area Park będzie odznaczać się też ekologicznością, a wykonawca zastosuje szereg udogodnień przyjaznych środowisku naturalnemu. Zaplanowano m.in. montaż energooszczędnego oświetlenia oraz paneli fotowoltaicznych. W ten sposób wszystkie wspólne opłaty będą niższe ze względu na korzystanie z darmowych źródeł energii. Mieszkańcy będą też mieć możliwość instalacji ładowarki do samochodu elektrycznego.

Dużym atutem nowej inwestycji jest z pewnością jej lokalizacja w dogodnej części Gliwic. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy, z którego wygodnie można dojechać do centrum miasta. Osoby zmotoryzowane również bezproblemowo dojadą do centrum oraz ważnych węzłów komunikacyjnych, w tym autostrady A4. Wszystko w odległości zaledwie kilku minut od osiedla. Co ważne w pobliżu kompleksu znajdują też się wszelkie niezbędne punkty, dzięki którym najważniejsze sprawunki da się załatwić na miejscu. Różne sklepy, punkty usługowe oraz szkoły położone są od Area Park zaledwie kilka minuty pieszo. Natomiast do Politechniki Śląskiej w Gliwicach można dojechać rowerem lub hulajnogą w mniej już 10 min.

Warto też zaznaczyć, że cena nieruchomości jest bardzo atrakcyjna, gdyż za metr kwadratowy trzeba będzie zapłacić tylko 7,2 tys. złotowych. Do wyboru są mieszkania kompaktowe i wielopokojowe, o powierzchni od 25 do 84 mkw. Lokale parterowe posiadać będą modne ogródki o powierzchni nawet 125 mkw. Natomiast nieruchomości na wyższych kondygnacjach oferować będą przestronne balkony z widokiem na okolice. Biała elewacja budynków z dodatkiem szarej cegły będzie wyróżniać się na tle okolicznej zabudowy. Projekt osiedla uwzględnia też stworzenie placu zabaw dla najmłodszych oraz strefy wypoczynku na świeżym powietrzu, gdzie będzie można tworzyć sąsiedzkie relacje.

INFORMACJE:

Nazwa: Area Park

Miejscowość: Gliwice

Dzielnica / Ulica: Ligota Zabrska / ul. Dolna

Termin oddania: koniec 2024

Deweloper: Activ Investment

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać