Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Młyny Gdańskie (Gdańsk)

Stolica Pomorza znajduje się w czołówce polskich miast pod względem sprzedaży nowych mieszkań. Dlatego też deweloperzy stale poszukują nowych terenów, na których powstaną kolejne budynki mieszkalne. Najnowsze wybuduje firma Allcon. W planach jest stworzenie wygodnego osiedla, liczącego 166 mieszkań przy ulicy Malczewskiego. Budowa ma potrwać trzy lata. Właściciele klucze do mieszkań mają otrzymać w 2023 roku.

Firma Allcon ma na swoim koncie już kilka realizacji tego typu. Najnowsza inwestycja skierowana jest do zamożniejszych klientów, gdyż metr kwadratowy mieszkania na Osiedlu Gdańskie Młyny ma kosztować przynajmniej 10 tys. złotych. W planach jest budowa kilku niewysokich budynków, w których łącznie dostępnych będzie 166 różnorodnych lokali mieszkalnych – jednopokojowych kawalerek oraz kilkupokojowych apartamentów, by każdy wybrał metraż odpowiedni dla siebie. Mieszkania posiadać będą balkony oraz przydomowe ogródki, a charakterystyczny aranżacja nawiązująca do historycznych kamienic z cegły, ma zagwarantować atrakcyjność tego miejsca. Mieszkania na najwyższych kondygnacjach oferować będą przepiękny widok na panoramę miasta.

Osiedle Gdańskie Młyny zostało zaprojektowane przez pracownię B1 Architekci. Zdecydowano się nawiązać do lokalnej zabudowy i stworzyć nietypowy projekt z wykorzystaniem modnej cegły. Minimalistyczne wykończenie i szklane balustrady nadają wyjątkowy klimat. Budynki przypominają dawne młyny, ale są bardziej prestiżowe i nowoczesne. Większość lokali na parterze będzie przeznaczonych na lokale handlowe i usługowe. W planach jest również stworzenie osiedlowego patio z rożnymi atrakcjami dla mieszkańców, m.in. ruchomym kołem młyńskim o średnicy ok. 2,5 metra. W celu lepszego nawadniania roślinności zaplanowane ekologiczne ogrody deszczowe, które gromadzą wodę, jaką można podlewać osiedlową roślinność.

Mieszkańcy nowego osiedla będą mogli liczyć również na liczne podziemne parkingi oraz stacje do ładowania samochodów eklektycznych. Nie zabraknie komórek lokatorskich oraz pomieszczeń do przechowywania rowerów czy wózków dziecięcych. W projekcie uwzględniono też dedykowane strefy do ćwiczeń oraz relaksu. Dla najmłodszych powstaną place zabaw oraz kolorowa sala do spędzania czasu z rówieśnikami. Dostępny będzie też klub nocny oraz ciekawe restauracje. Bezpieczeństwo zapewni automatyczne ogrodzenie z kontrolą dostępu, monitoring oraz całodobową recepcja. Portiernia z ochroną także będzie dostępne 24 godziny na dobę w głównym budynku osiedla.

Warto też zaznaczyć, że osiedle Młyny Gdańskie zostanie wybudowano w bardzo dogodnej lokalizacji. Dzielnica Siedlce sąsiaduje z centrum Gdańska, dzięki czemu bez problemu można z tego miejsca dojechać na starówkę czy do popularnej galerii handlowej. W pobliżu znajduje się Teatr Wybrzeże czy Opera Bałtycka, do których można dotrzeć komunikacją miejską w kilka minut. Natomiast bezpośrednio przy osiedlu znajduje się wiele sklepów, szkół i punktów usługowych, dlatego też większość codziennych spraw będzie można załatwić na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.