Kraków to miasto o jednym z najwyższych wskaźników zakupu nowych mieszkań w Polsce. Zabytkowe i niezwykle malownicze miasto stale przyciąga nowych mieszkańców. Wysokie zainteresowanie sprawia, że realizowane są kolejne inwestycje dla przyszłych mieszkańców. Mają one zaspokoić różne potrzeby mieszkaniowe. Najnowsze osiedle zostanie wybudowane w nowej dzielnicy Krakowa, która w krótki czasie może stać się popularnym miejscem dla deweloperów.

Osiedle Podgaje powstaje przy ul. Domagały. Realizuje je spółka Instal Kraków. Będzie to wyjątkowe osiedle, bo pierwsze w nowopowstałej dzielnicy Krakowa -Płaszów–Rybitwy. Atrakcyjny teren ma przyczynić się do rozwoju miasta, dlatego pierwsze firmy budowlane już zdecydowały się na śmiałe inwestycje. Przedsiębiorstwo Instal Kraków, które odpowiada za wykonanie Osiedle Podgaje, już wcześniej podejmowało się trudniejszych projektów jak np. rewitalizację terenów Nowego Przewozu. Ponadto w swoim dorobku ma już ponad 3 tysiące oddanych do użytku mieszkań.

Wydaje się, że odległa od centrum dzielnica nie będzie mieć dobrych połączeń z miastem. W przypadku osiedla Podgaje jest odwrotnie, bo tuż obok jest przystanek kolei aglomeracyjnej, Kraków-Złocień, z którego w zaledwie kilkanaście minut można bezproblemowo dojechać do centrum Krakowa. Dodatkowo skorzystać można z kilku połączeń tramwajowych, które kursują za sprawą przedłużonej linii do osiedla Złocień. Osoby zmotoryzowane także nie będą narzekać, bo do centrum prowadzi atrakcyjne połączenie drogowe z obwodnicą S7 i A4.

Nowi mieszkańcy Osiedle Podgaje z pewnością docenią okoliczne tereny z mnóstwem zieloni. Uspokajająca roślinność, wiele ścieżek spacerowych i rowerowych oraz przyjemne skwery to sposób na aktywne i bardzo przyjemne spędzanie wolnego czas. W okolicy nie ma zbyt wielu budynków, dlatego jest bardzo cicho i spokojnie. Wykonawca stawia na jakość i precyzyjność w każdym elemencie. Kompleks będzie dostostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie budynki wyposażone są nowoczesne i cichobieżne windy oraz miejsce parkingowe w podziemnej hali garażowej. Dla gości mieszkańców osiedla przewidziano parkingi zewnętrzne obok budynków.

W sprzedaży są już mieszkania z pierwszego i drugiego etapu inwestycji. W sumie powstanie aż kilkanaście bloków mieszkalnych. Wybierać można pomiędzy przytulnymi kawalerkami o powierzchni 32 metrów kwadratowych, a przestronnymi wielopokojowymi lokalami – największe liczą 68 mkw. Niewysoka cena za metr kusi wielu mieszkańców innych części Krakowa. Najtańsze mieszkania zaczynają się już od 5,8 tys. za metr. Przyszli lokatorzy sami decydują o aranżacji, bo lokale sprzedawane są w stanie surowym, ale to właściciel decyduje czy kuchnia będzie w formie aneksu z salonem, czy będzie to niezależne pomieszczenie.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać