Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Nie-szablonowe wnętrza

malowanie ścian od szablonów

style-photographs/bigstockphoto.com

Kolorowe magazyny wnętrzarskie oferują bogactwo pomysłów na aranżację domowej przestrzeni. Wiele dostępnych form, rozwiązań i możliwości wymaga zaangażowania specjalistów, aby uzyskać zakładany efekt. Są również takie rozwiązania dekoracyjno-aranżacyjne, które nie wymagają zatrudnienia profesjonalistów. Wystarczą chęci i motywacja do zmiany wnętrza.

Jednym z takich rozwiązań jest zastosowanie szablonów malarskich do dekorowania powierzchni. Szablony sprawdzają się w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Wielość dostępnych motywów i kształtów jest bardzo duża. Ich wybór zdeterminowany jest zainteresowaniami, preferencjami i poczuciem estetyki właścicieli mieszkania. Oprócz gotowych szablonów dostępnych w sklepach, zainteresowane osoby mogą wykonać również własne projekty.

Szablony malarskie najczęściej wykorzystywane są w salonach, sypialniach i pokojach dziecięcych. Potrafią wypełnić przestrzeń na ścianie, gdzie nie ma miejsca na np. półki czy szafki. Doskonale sprawdzają się jako dekoracja dziecięcych pokoi, nadają też charakteru holom i korytarzom.

Przed odbiciem szablonu należy odpowiednio przygotować ścianę (należy pokryć ją warstwą emulsji, w sytuacji gdy kolor wymaga odświeżenia). W przypadku małych/pojedynczych szablonów należy zabezpieczyć ścianę taśmą malarską, aby nie dopuścić do jej dodatkowego zabrudzenia. Jeśli planuje się korzystanie z dużych szablonów, których motywy będą powielane na ścianie, malowanie najlepiej rozpocząć od góry ściany. Szablon należy przykleić kawałkami taśmy malarskiej w taki sposób, aby się nie przesuwał i dobrze dolegał do ściany. Kolejnym etapem pracy z szablonem jest nakładanie wałkiem farby. Warto pamiętać o precyzyjnym odciśnięciu wałka przed nałożeniem farby. Zabezpieczy to przed ściekaniem (www.urzadzamy.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.