Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Co daje ozonowanie mieszkania?

kaucja zabezpieczająca

W przypadku chęci, bądź konieczności odkażenia mieszkania warto rozważyć jego ozonowanie.

Ozonowanie mieszkania

Ozonowanie mieszkania jest bardzo skutecznym sposobem na uzyskanie sterylnej przestrzeni. Ozon to jeden z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcji, posiada mocne własności toksyczne i aseptyczne. A w związku z tym, że ozon jest substancją biobójczą, ozonowanie powinno powierzyć się wykwalifikowanym do tego specjalistom. Ozonowanie od dawna służy w stomatologii jako metoda dezynfekcji, stosowany jest również do wyjaławiania pomieszczeń jak i wody pitnej. Ozonowanie mieszkania pozwala przede wszystkim na usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz na odkażanie wnętrz. Ozonowanie można też stosować do odkażania wnętrz samochodów.

Po co ozonuje się mieszkanie?

Ozon, dzięki swoim biobójczym właściwościom jest wykorzystywany do dezynfekcji pomieszczeń. Ozonowanie domu daje możliwość całkowitego oczyszczenia przestrzeni z mikroorganizmów (roztoczy, bakterii, pleśni itd.) czy też insektów (pcheł, mrówek). Pozwala także na pozbycie się szkodliwych dla zdrowia bądź nieprzyjemnych zapachów. Jest wiele powodów, dla których warto wykonać ozonowanie mieszkania:

  • zwalczenie kuchennych insektów;
  • zwalczenie insektów ze spiżarni;
  • odgrzybienie mieszkania;
  • wysterylizowanie miejsc trudno dostępnych podczas codziennego sprzątania.

 

Wielką zaletą ozonowania mieszkania jest to, że ta czynność nie maskuje nieprzyjemnych zapachów, lecz skutecznie je usuwa, likwidując ich przyczyny.

Jak przebiega ozonowanie mieszkania?

Z racji tego, iż ozon jest w dużym stopniu biobójczy, przed zabiegiem ozonowania, mieszkańcy powinni bezwzględnie opuścić dom bądź mieszkanie. Z ozonowanych pomieszczeń należy również zabrać wszystkie zwierzęta i rośliny. Powinno przykryć się też wszystkie sprzęty i dzieła sztuki, ponieważ ozon zawiera właściwości utleniające i może przyczynić się do ich uszkodzenia. Następną rzeczą jaką należy wykonać przed ozonowaniem, jest uszczelnienie wszystkich pomieszczeń zabezpieczenie krat wentylacyjnych, szpar, szczelin w drzwiach itp. Ułatwi to osiągnięcie właściwego stężenia ozonu w pomieszczeniu, w którym wykonywany jest zabieg. Pozwoli to również na uniknięcie przecieku toksycznego gazu do innych pomieszczeń, przede wszystkim takich, w których może okazać się bardzo szkodliwy.

Proces ozonowania powinien być monitorowany. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się specjalnie przystosowane do tego generatory, które pozwalają zmienić dwuatomowe cząsteczki tlenu w ozon. Średni czas ozonowania pokoju wynosi około 60 – 90 minut. Po zakończeniu ozonowania należy odczekać pół godziny, po czym dokładnie przewietrzyć ozonowane pomieszczenia. Prawidłowo przeprowadzone ozonowanie nie jest szkodliwe dla zdrowia i środowiska, lecz zdecydowanie lepiej i bezpieczniej jest pozostawić tę czynność specjalistom, gdyż błąd podczas zabiegu może skutkować zatrucie domu gazem, który może skutkować kaszel, podrażnienie oczu itd.

Przy zachowaniu specjalnych środków ostrożności ozonowanie mieszkania jest więc skutecznym sposobem na odkażenie przestrzeni mieszkalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.