Nowe inwestycje mieszkaniowe

Osiedle Portowo (Poznań)

Kolejna ciekawa inwestycja realizowana jest na terenie Polski. Tym razem chodzi o osiedle Portowo na poznańskiej Starołęce. Ogromny kompleks chce wybudować deweloper Vastint, który po latach starań może rozpocząć prace budowlane. Ciekawa architektura i atrakcyjna lokalizacja z pewnością zwrócą uwagę różnych grup klientów. Branża mieszkaniowa powoli odzyskuje siły po trudnych miesiącach z brakiem klientów kredytowych. Banki, dostosowując swoją ofertę do obecnej sytuacji, śmielej udzielają kredytów, a nowe programy rządowe mają ponownie zachęcić Polaków do zakupu mieszkania.

Ogromne osiedle mieszkaniowe docelowo ma zapewnić około 1800 nowych lokali mieszkalnych o bardzo różnych metrażach. W pierwszym etapie Osiedla Portowo powstaje 11 budynków mieszkalnych, które będą liczyć od 3 do 7 kondygnacji. Deweloper w ciągu dwóch lat chce wybudować 380 mieszkań oraz 11 lokali usługowych. Prosta a jednocześnie bardzo ciekawa architektura ma wyróżnić się na tle okolicznej zabudowę. Dominującym kolorem będzie biel, pojawia się też akcenty w kolorze natury oraz nietypowe panele fornirowane w kolorze drewna. Za koncepcje architektoniczna odpowiada znana pracownia APA Wojciechowski.

Deweloper zapowiada również przebudowę ulicy Starołęckiej oraz przywrócenie dawnego portu rzecznego, gdzie mają się pojawić atrakcyjne opcje dla miłośników sportów motorowodnych, kajaków i łódek. Inwestycja realizowana jest na terenie historycznej Stoczni Rzecznej nad Warta, co zobowiązuje wykonawcę do dodatkowych działań. W ten sposób zapominania część Poznania ma ponownie tętnic życiem. Niemniej niewątpliwie bardzo dużym atutem nowej inwestycji jest właśnie lokalizacja. Położenie w rejonie ulicy Hetmańskiej sprawi, że dojazd do każdej dzielnicy Poznania i nie będzie powodował żadnych trudności. W pobliżu osiedla znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe oraz różne sklepy i punkty usługowe. Młodych rodziców ucieszy szeroka oferta przedszkoli, szkół oraz placów zabaw i terenów do rodzinnej rekreacji.

Wykonawca nie zdradził jeszcze jaka będzie cena za metr kwadratowy nieruchomości na Osiedlu Portowo, ale spodziewać się można wyższych stawek ze względu na atrakcyjności okolicy. Ceny na rynku mieszkaniowym, zwłaszcza w przypadku lokali deweloperskim, są bardzo zróżnicowane i zmienne. Można jednak spodziewać się, że będzie to około 10 tys. zł za mkw, czyli trzeba będzie zapłacić przynajmniej 300 tysięcy złotych za najmniejsze lokale w kompleksie. Szczegółowe stawki będą podane za kilka miesięcy.

INFORMACJE:

Nazwa: Osiedle Portowo

Miejscowość: Poznań

Dzielnica / Ulica: Starołęka / ul. Starołęcka

Termin oddania: 2024

Deweloper: Vastint Poland Sp. z o.o.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać