Nowe inwestycje mieszkaniowe

Osiedle Maćkowy Potok (Gdańsk)

 

W Gdańsku trwa budowa kolejnego, ekologicznego osiedla. Na Łostowicach powstanie bardzo kameralny kompleks Maćkowy Potok, który wyróżniać się będzie zielonym patio z ogrodem deszczowym. Atrakcyjna ma być również cena. Mieszkania w przedsprzedaży dostępne są już od 6990 zł za metr kwadratowy, co stanowi bardzo niską stawkę jak na stolicę Pomorza. Ma to zachęcić potencjalnych klientów od inwestowania swoich środków w nieruchomość na krańcowych dzielnicach stolicy Pomorza.

Osiedle Maćkowy Potok to kameralna inwestycja, która składać się będzie z jednego pięciopiętrowego budynku, w którym łącznie powstanie 45 lokali mieszkalnych. Nieruchomość powstaje ulicy Wielkopolskiej oferować będzie mieszkania od 43 do 79 metrów kwadratowych, czyli metraże najczęściej wybierane. Każde mieszkanie wyposażone będzie w przestronny balkon, taras, a na parterze w modny ogródek przydomowy. Osiedle zostało zaprojektowane przez warszawską pracownię architektoniczną WXCA i oferować będzie nie tylko komfortowe mieszkania, ale i piękną infrastrukturę. Głównym punktem sąsiedzkich spotykań ma być zielone patio z pięknym ogrodem deszczowym. Ponadto wykonawca planuje wybudować ścieżkami spacerowe i specjalne siedziskami, aby stworzyć optymalny teren do rekreacji na świeżym powietrzu. Natomiast dla najmłodszych lokatorów zaplanowano kreatywny plac zabaw ze zjeżdżalniami i ścianką wspinaczkową. Atrakcyjności inwestycji doda także nietypowy dach, który będzie porośnięty bujną roślinnością.

Mieszkania odznaczają się będą wysokimi, panoramicznymi oknami, bliskością przyrody oraz wyjątkowym widokiem na lokalny potok. Wśród niewątpliwych atutów osiedla zaliczyć trzeba też rozwojowość dzielnicy Łostowice, którego każdego roku zyskuje na znaczeniu i popularności, czego dowodem są dodatkowe połączenia komunikacji miejskiej. Wygodny dojazd do centrum oraz innych dzielnic Gdańska za sprawą pobliskiego zjazdu na obwodnicę pozwoli pogodzić prace oraz naukę w całej aglomeracji trójmiejskiej. W pobliżu osiedla znajdują się niezbędne sklepy oraz punkty usługowe. Wykonawca przewiduje również budowę dwupoziomowej hali garażowej, aby każdy z lokatorów mógł wygodnie zaparkować. W hali dostępne będą też komórki lokatorskie. Natomiast na zewnątrz zaplanowano parking rowerowy. Budynek wyposażony będzie w wideodomofony, cichobieżne winda i system wentylacji najnowszej generacji.

Za realizację inwestycji odpowiada grupa deweloperska Front Development, a wykonawcą jest doświadczona spółka Marex Budownictwo. Zgodnie z zapowiedziami osiedle Maćkowy Potok ma być oddane do użytku pod koniec sierpnia 2022 roku. Co ważne, przyszli właściciele mogą zlecić wykończenie mieszkania pod klucz, które realizowane jest przy współpracy z firmą ZAPP Aranżacje. Taka opcja staje się coraz popularniejsza, gdyż wiele osób nie chce już samodzielnie zajmować się czasochłonnym wykończeniem lokalu mieszkalnego.

INFORMACJE:

Nazwa: Maćkowy Potok

Miejscowość: Gdańsk

Dzielnica / Ulica: Łostowice / ul. Wielkopolska

Termin oddania: sierpień 2022

Deweloper: Front Development + Marex Budownictwo

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać