Nowe inwestycje mieszkaniowe

Osiedla Mieszkanie Plus przy ul. Kolejowej (Wrocław)

ulica Kolejowa we Wrocławiu, widok z drona

Prawie pól tysiąca mieszkań powstanie we Wrocławiu w ramach programu Mieszkanie Plus. Długo wyczekiwana inwestycja zostanie zrealizowana na terenie niegdyś należącym do Poczty Polskiej, gdzie działa fabryka wagonów. Nowe mieszkania dostępne będą wyłącznie dla osób o niskich dochodach, które nie są w stanie samodzielnie kupić mieszkania bądź nie posiadają zdolności kredytowej, jednak ich zarobki są zbyt wysokie, aby starać się mieszkanie socjalne lub komunalne. Tanie mieszkania na wynajem będą idealną opcją dla takich osób.

Projekt nowego wrocławskiego kompleksu zakłada budowę 469 komfortowych mieszkań przy ul. Kolejowej. Za realizację inwestycji odpowiada spółka PFR Nieruchomości, która nawiązała współpracę z firmą PORR jako wykonawcą osiedla. Doskonała lokalizacja nowych mieszkań będzie bez wątpienia największym atutem. Do słynnego wrocławskiego Rynku jest zaledwie półtora kilometra, więc kilkunastu minutowy spacer pozwoli dojść do największych atrakcji stolicy Dolnego Śląska. Lokale mieszkalne mają być gotowe już pod koniec 2023 roku. W większości będą to mieszkania dwa lub trzypokojowe. Ponadto zaplanowano lokale usługowe na parterach w trzech budynkach. Co ważne, już teraz wykonawca zapowiada budowę osiedlowego przedszkola.

Mieszkańcy nowego osiedla będą mogli cieszyć się z wygody i niskiego czynszu. Do ich dyspozycji będzie również aż 500 miejsc parkingowych, z czego niemal 450 w garażach podziemnych. Jasna elewacja z elementami czerwonej cegły, duże okna oraz balkony we wszystkich mieszkaniach stworzą bardzo komfortowe warunki do życia. Inwestycja swoją aranżacją ma nawiązywać do historii tego miejsca, dlatego w centralnej części osiedla pozostawiony zostanie oryginalny, ceglany komin fabryczny. Mieszkańcy będą mogli też skorzystać z zielonych stref odpoczynku, a najmłodsi z kolorowych placów zabaw. Koncepcja architektoniczna została opracowana przez pracownię B2 Studio.

Tak dużej inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus jeszcze nie realizowano. Wcześniej mniejsze osiedla z ponad 200 lokalami wybudowano m.in. Wałbrzych oraz w Zgorzelcu. We Wrocławiu z programu będą mogli skorzystać mieszkańcy miasta, którzy nie mają wystarczających środków na własną nieruchomość, jednak ich pensja jest zbyt wysoka na inne formy wsparcia magistratu. W przypadku mieszkań socjalnych pułap miesięcznych zarobków to tylko 1650 zł brutto, a komunalnych do własnego remontu – poniżej 3300 zł brutto. W przypadku programu Mieszkanie Plus w pierwszej kolejności beneficjentami są rodziny wielodzietne, które nie posiadają żadnej innej nieruchomości. O mieszkania na wrocławskim osiedlu z pewnością będzie starać się będzie wiele osób.

INFORMACJE:

Nazwa: Osiedle Mieszkanie Plus przy Kolejowej

Miejscowość: Wrocław

Dzielnica / Ulica: Stare Miasto / ul. Kolejowa

Termin oddania: koniec 2023

Deweloper: PFR Nieruchomości

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać