Nowe inwestycje mieszkaniowe

Młode Stogi (Gdańsk)

W gdańsku powstaje niezwykłe osiedle, skierowane do młodych i aktywnych ludzi. Jego największym atutem jest genialna lokalizacja, bo w sąsiedztwie najszerszej piaszczystej plaży w Polsce. Któż nie chciałby mieszkać nieopodal Morza Bałtyckiego? Za realizacji inwestycji odpowiada deweloper Robyg, natomiast projekt osiedla Młode Stogi stworzyła pracownia Art-Architekci. Pierwszy etap kompleksu ma być gotowy pod koniec trzeciego kwartału 2022 roku.

Młode Stogi to miejsce przede wszystkim dla aktywnych, gdyż bliskość parków, plaży i obiektów sportowych sprzyja uprawianiu różnych aktywności fizycznych. Ponadto na terenie osiedle zaplanowano blisko 300 metrów kwadratowych terenów rekreacyjnych, gdzie powstaną kolorowe place zabaw, siłownia zewnętrzna oraz zielone strefy relaksu dla mieszkańców. Od dawna na gdańskich Stogach nie budowano nowych lokali mieszkalnych. Osiedle Młode Stogi ma odmienić ten trend i opinię o dzielnicy stolicy Pomorza jako zniszczonej i mało rozwojowej. W najbliższym czasie ma rozpocząć się rewitalizacja znacznej części dzielnicy.

Przy ul. Skiby na gdańskich Stogach powstaną cztery niskie, 3-piętrowe budynki, w których łącznie dostępnych będzie 160 mieszkań. W projekcie uwzględniono budowę podziemnej hali garażowej oraz parkingu zewnętrznego. Powstanie też parking dla rowerowych oraz specjalne stanowisko do naprawy jednośladów. Ważny elementem wspólnym osiedla będą zielone ogrody deszczowe, które za sprawą mikroklimatu korzystnie wpłyną na zdrowie mieszkańców kompleksu. W pobliżu osiedla znajdują się wszelka niezbędna do życia infrastruktura – sklepy, przedszkola, szkoły, przychodnie medyczne oraz przystanki komunikacji miejskiej. Dojazd do centrum Gdańska nie potrwa dłużej niż kilkanaście minut, a za sprawą ścieżek rowerowych swobodnie można poruszać się również jednośladem.

Jednak co najważniejsze, w zasięgu kilkunastu minut jest spacer brzegiem morza. Ponadto na piechotę można dojść do przepięknego nadmorskiego lasu, gdzie znajduje się malownicze jezioro Pusty Staw z pomostem widokowym. Niewiele inwestycji w Polsce może poszczycić się takimi walorami. Firma Robyg postawiła na klasyczną aranżacją budynków – jasne, niemal biała elewacja, prostokątna bryła budynków, duże okna i przestronne, przeszklone balkony, z który podziwiać będzie można piękną okolicę. W sprzedaży pojawiły się już pierwsze nieruchomości. Do wyboru są kompaktowe 26-metrowse kawalarki i przestronne mieszkania o powierzchni 69 metrów kwadratowych. Najmniejsze lokale dostępne są już od 245 tys. złotych, co daje średni koszt za metr na poziomie 9,5 tys. zł. Taka stawką, biorąc pod uwagę atuty osiedla Młode Stogi, jest bardzo atrakcyjna.

INFORMACJE:

Nazwa: Młode Stogi

Miejscowość: Gdańsk

Dzielnica / Ulica: Stogi

Termin oddania: III kwartał 2022 roku

Deweloper: Robyg

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać