Nowe inwestycje mieszkaniowe

La Esquina (Gdynia)

W drugim pod względem liczby mieszkańców mieście województwa pomorskiego, czyli Gdyni powstaje nowa inwestycja wielorodzinna pod hiszpańsko brzmiącą nazwą La Esquina. Generalnym inwestorem tego przedsięwzięcia jest AB Inwestor. Na nowo budowanym osiedlu oferowane będą mieszkania o powierzchni od 51 do 108 metrów kwadratowych. Pierwsze klucze właściciele odbiorą już w drugim kwartale 2025 roku. Więcej na temat tej inwestycji w poniższym artykule.

Opis inwestycji

Osiedle La Esquina powstaje w gdyńskim śródmieściu przy ulicy 3 Maja 30. Inwestycja jest w trakcie realizacji. Rozpoczęła się ona w drugim kwartale poprzedniego roku, a zakończenie zaplanowano na przyszły rok. Całość to wyłącznie jeden budynek wielorodzinny, w którym do dyspozycji zostanie oddanych 20 lokali mieszkalnych w tym kilka loftów. Ich metraż będzie zaczynał się od 51, a kończył na 108 metrach kwadratowych. Każdy zostanie podzielony na dwa, trzy lub cztery pokoje w zależności od wielkości mieszkania. Wszystkie mają mieć wysokość 260 centymetrów. Wszystko to na sześciu kondygnacjach.

Udogodnienia i styl

Najnowsza inwestycja AB Inwestor ma w ciekawy i nowoczesny sposób wplatać się w tradycyjny, modernistyczny charakter gdyńskiej architektury. Wszystko to połączone ze style południowej Hiszpanii. Budynek La Esquina jest wznoszony w samym sercu tego portowego miasta na rogu dwóch ulic. Stąd też hiszpańska nazwa, która w języku polskim oznacza nic innego jak róg. Wnętrze budynku również nawiązywać ma do południowoeuropejskiej kultury. Przypominać o tym będą kolorowe ściany, ogromne lustra oraz bujna roślinność w każdym zakamarku przestrzeni wspólnej. Zostanie to uzupełnione przez światowej sławy cytaty i oraz dzieła wybitnego malarza Pabla Picasso. Dla użytku każdego mieszkańca zaprojektowano ogólnodostępny taras, z którego podziwiać będzie można tereny zielone wokół budynku. Każdy z mieszkańców będzie miał do dyspozycji podziemne miejsce garażowe. Na parterze znajdą się lokale usługowe. Nie zabraknie sklepów spożywczych, butików oraz restauracji. Ponadto w budynku zostanie zamontowana nowoczesna cichobieżna winda, monitoring, klimatyzacja, a na zewnątrz miejsce ładowania samochodów elektrycznych.

Lokalizacja

La Esquina, czyli nowoczesne osiedle budowane w centralnej części Gdyni posiada bardzo dobre połączenie zresztą miasta. Stąd blisko do przystanku autobusowego, a także na peron na Dworcu Głównym. W sąsiedztwie znajdują się centra handlowe, liczne sklepy spożywcze i lokale gastronomiczne. Wybierając się z tego miejsca na spacer w zaledwie kilkanaście minut można dotrzeć na Bulwar Nadmorski. Dodatkowo w niedalekiej odległości od osiedla położona jest północno-zachodnia część Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

INFORMACJE:

Nazwa: La Esquina

Miejscowość: Gdynia

Dzielnica / Ulica: Śródmieście / ul. 3 maja

Termin oddania: II kwartał 2025

Deweloper: AB Inwestor

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać