Nowe inwestycje mieszkaniowe

Dragonów, apartamenty i lofty (Olsztyn)

Dragonów, apartamenty lofty

Dragonów, apartamenty lofty

W centrum Olsztyna przy al. Wojska Polskiego 4 i 5 powstaje kompleks Apartamenty & Lofty Dragonów. Inwestycja ta znajduje się w sąsiedztwie dawnej rzeźni miejskiej oraz koszar dragonów. Te zabytkowe zabudowania zostaną odnowione i przekształcone w prestiżowe lofty usługowe. W historyczny charakter tego niezwykłego miejsca idealnie wpisze się industrialny styl inwestycji.

Osobom ceniącym sobie kameralny styl oraz prywatność na pewno spodoba się to, że na każdej klatce schodowej znajdą się jedynie 3 mieszkania. W budynku powstaną 24 komfortowe apartamenty, których metraż wahać się będzie od 30 do 65 m kw. Będzie też można kupić większe mieszkanie o powierzchni od 95 do 112 m kw. Pomieszczenia będą wysokie – 2,7 m, a w każdym mieszkaniu znajdzie się przestronny balkon wykończony żywicą epoksydową. Panoramiczne przeszklenia w każdym mieszkaniu zapewnią im doświetlone i sprawią, że będą przytulne. Dodatkowo w cenie każdego mieszkania znajdzie się komórka lokatorska o powierzchni ok. 4 m kw. Warto też wspomnieć o niespotykanej elewacji budynku z blachy cor-ten o nietypowym wyglądzie i podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne.

Zaletą powstającego 5-kondygnacyjnego budynku jest to, że w pełni jest dostosowany do osób niepełnosprawnych i wyposażony w kontrolę dostępu i wysokiej klasy windy. Plusem jest również to, że do dyspozycji mieszkańców będą ogólnodostępne pomieszczenia wypoczynkowe wyposażone w sofy i stolik kawowy w każdej klatce schodowej. Oprócz tego na terenie osiedla znajdzie się plac zabaw oraz 8 miejsc postojowych w formie zamkniętych garaży i naziemne miejsca parkingowe.

Apartamenty & Lofty Dragonów znajdują się bardzo blisko centrum Olsztyna. Są też bardzo dobrze skomunikowane z resztą miasta, gdyż nieopodal znajduje się przystanek autobusowy. Miłośników rowerów na pewno ucieszy to, że obok inwestycji przebiegają ścieżki rowerowe, które umożliwiają łatwe poruszanie się po Olsztynie rowerzystom. Dodatkowo w sąsiedztwie osiedla znajduje się wszystko co jest potrzebne do życia: sklepy, lokale usługowe, szkoły, placówki medyczne, banki, urzędy oraz instytucje kulturalne.

Mówiąc o osiedlu Dragonów nie można pominąć historii tego miejsca. Znajdujące się tu zabudowania z końca XIX wieku są jednymi z najstarszych budynków komunalnych w Olsztynie. Zbudowane są z czerwonej cegły i powstały w latach 1880/1881. Dawniej znajdowała się tu rzeźnia miejska oraz zabudowania gospodarcze, a w późniejszych latach wzniesiony został także, nieistniejący już dziś, budynek administracyjny. Warto dodać, że zabudowania te zostaną odrestaurowane zgodnie z duchem i stylem tego historycznego kompleksu. Odnowione zostaną zdobione gzymsy, a także ceglane elewacje i typowe dla zabudowy warmińskiej elementy drewniane. Znajdzie się tu 9 lokali użytkowych o powierzchni od 40 do 200 m kw. a wysokość pomieszczeń będzie sięgać nawet 6 m. We wnętrzach budynków będą zachowane pozostałości dawnego wyposażenie, tj. żeliwne słupy konstrukcyjne i stalowe szyny.

Zostaw komentarz

Może Ci się także spodobać