Wynajem mieszkań – KNC Nieruchomości

Riverpark (Poznań)

Riverpark Poznań

Przy ulicy Bielniki w Poznaniu rozpoczęła się budowa nowego kompleksu mieszkalnego, którego nazwa zdradza lokalizację nieopodal Warty. RIVERPARK, według planów za zostać ukończony w II kwartale 2015 roku i przewiduje w swej ofercie komfortowe mieszkania oraz apartamenty znajdujące się w trzy lub pięciopiętrowych budynkach. Projektanci postawili tu na prostotę formy i elegancję, a docelowo Park ma tworzyć miasto w pigułce.

Cała przestrzeń będzie kumulacją tego co najważniejsze i najpotrzebniejsze w mieście, z tym czego najbardziej tu brakuje, czyli naturą. Nadrzeczne położenie pozwala bowiem połączyć bliskość centrum z pięknym, zielonym otoczeniem, które przecinać będą parki i skwery.

Z tego powodu Inwestycja powinna przypaść do gustu wszystkim tym, którzy cenią sobie wypoczynek i aktywność na łonie natury. W pobliżu kompleksu znajdują się korty tenisowe, wypożyczalnie kajaków, centra fitness i ścieżki rowerowe. Ponadto do dyspozycji mieszkańców pozostają atrakcje zlokalizowane przy AWF na Chwiałce – latem kąpielisko, a zimą lodowisko. Niedaleko znajdują się także trasy do jazdy na rolkach i ścieżka zdrowia dla maluchów.

Rzeczne wybrzeże natomiast stanowi doskonałą scenerię spacerów, szczególnie jesienią, gdy zmienia się w wielokolorowy szlak. Tereny z którymi graniczy RIVERPARK zostały zakwalifikowane do programu Natura 2000 i rozciągają się aż do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Aby oderwać się od miejskiego chaosu wystarczy wyjść z mieszkania i przejść kilka kroków, by cieszyć się spokojem i świeżym powietrzem.

Największym atutem RIVERPARKU jest położenie, które umożliwia jednocześnie dostanie się do centrum lub dowolnego miejsca w Poznaniu, dzięki lokalizacji niedaleko mostu Królowej Jadwigi. Jazda samochodem, rowerem czy po prostu niedługi spacer wystarczą by znaleźć się na poznańskich rynkach Wildeckim lub Bernardyńskim. Korzystając z nadrzecznej komunikacji miejskiej można bez problemu przemieścić się do Starego Miasta-ośrodka kultury, rozrywki i spotkań towarzyskich.

Inwestorzy tworząc osiedle, które przybliży mieszkańców do natury w środku miasta, postawili również na ekologiczne rozwiązania w samych konstrukcjach budynków. Użyte elementy cechuje najwyższa jakość, a wśród nich dominują materiały naturalne jak kamień, gres, czy wysokogatunkowe drewno.

Kompleks będzie się składał z dwóch budynków, mieszczących 160 mieszkań, i trzech willi z 29 apartamentami. Każde z mieszkań jest w optymalnym stopniu nasłonecznione, a pokoje dzienne w większości skierowane są na południe i zachód, sypialnie zaś na północ i wschód. Zarówno ściany wewnętrzne, jak i antywłamaniowe drzwi wejściowe cechują się podwyższonym standardem akustycznym, dla jeszcze większego komfortu mieszkańców. Mieszkania na parterze posiadają własne ogródki, a te położone wyżej balkony lub loggie. Budynki, podjazdy oraz podziemny parking, zostały zaprojektowane tak, by osoby niepełnosprawne poruszały się po nich z łatwością.

RIVERPARK dedykowany jest więc osobom, które szukają połączenia dogodności związanych z mieszkaniem w centrum miasta, z korzyściami jakie daje mieszkanie blisko natury, umożliwiające relaks, i aktywny wypoczynek. A wszystko to w najwyższym standardzie i eko-jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.